reklama

Uczniowie „Kolejówki” na stażu w Grecji

Siedlce

Maciej Piotrkowicz 2018-11-07 23:17:39 liczba odsłon: 1873

Uczniowie "Kolejówki", fot. arch. szkoły

33 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach (13 z klas II-IV o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, 6 z klasy II-IV o profilu technik geodeta, 11 z klasy II-IV o profilu technik transportu kolejowego i 3 z klasy III-IV o profilu technik dróg kolejowych) wzięło udział w trwających dwa tygodnie praktykach zawodowych, które odbyły się w Grecji.

reklama

Staż odbył się w GOLDEN SUN MOBILITY CENTER w ramach projektu: "Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości".

Projekt został zrealizowany w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+.


W czasie podróży młodzież mogła podziwiać malownicze krajobrazy (górzyste tereny, akweny wodne, oryginalne zabudowania), takich państw, jak: Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia oraz docelowa Grecja. Miejscem pobytu praktykantów był hotel Dias w miejscowości Kalliopis, położonej u stóp masywu Olimp i nad brzegiem Morza Egejskiego.


Zajęcia praktyczne rozpoczęły się od podstawowego szkolenia BHP. Uczestnicy odbyli zajęcia organizowane przez swoich opiekunów z poszczególnych kierunków kształcenia. Praktyki umożliwiły również nabycie wiedzy, gdzie każda z grup odbyła praktyki w firmach m.in. w Aegean Motorway.
Po zajęciach i ciężkiej pracy praktykanci mogli pozwolić sobie na odpoczynek - kąpiele w ciepłym Morzu Egejskim, wygrzewanie się na plaży w niepowtarzalnym blasku słońca oraz poznawanie kultury greckiej. Mieli również szansę zwiedzić malownicze miasteczko Litochoro, Katerini i inne ciekawe miejsca. Zwiedzili  również przepiękną wyspę Skiathos, z jej oryginalną, zabytkową zabudową. Młodzież uczestniczyła w wycieczce do kompleksu klasztornego Meteory, uznawanego za jeden z „Cudów świata” (a także zachwycający klasztor Przemienienia Pańskiego „Wielki Meteor”).


Formalnym uwieńczeniem praktyk, było uroczyste rozdanie certyfikatów – potwierdzających zdobytą przez uczniów wiedzę i nabyte umiejętności.
Kolejna tura wyjedzie już w marcu.
                                                                                                                           Maciej Piotrkowicz

Tweetnij

drukuj
Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement