reklama

O tym nie przeczytasz w Internecie!  
Nasz region się wyludnia!

Mazowsze

Piotr Giczela 2018-11-08 00:04:37 liczba odsłon: 1878
Collage PGL

Collage PGL

Gmina Sabnie zniknie z mapy za niecałe 47,5 roku, gmina Korczew i Przesmyki tylko 2 lata później. Stoczek Łukowski pociagnie jeszcze niecałe 61 lat... Cóż to za nieprzychylne wróżby?

reklama

To nie wróżby, ale obliczenia dokonane na podstawie danych GUS dotyczących wielkości przyrostu naturalnego i salda migracji w gminach i miastach regionu siedleckiego. Wszystkie prezentujemy w raporcie opublikowanym na rozkladówce bieżącego numeru „TS”. Oprócz interesujących danych liczbowych i ich wizualizacji na mapach w raporcie można zapoznać się z interesującymi tezami i spostrzeżeniami. Autor wyliczył zagrożenia, które w ciagu życia jednego pokolenia mogą pojawić się w najbardziej zagrożonych gminach i miastach.

To, na co wskazaliśmy w raporcie, a więc przede wszystkim związane z odpływem ludności zmniejszanie zasobów finansowych, jakie corocznie mają do dyspozycji lokalne samorządy, już jest odczuwalne zarówno w Sabniach, jak i w Stoczku Łukowskim czy Kosowie Lackim. A będzie gorzej. O ile nie znajdzie się skuteczny sposób na zwiększenie przyrostu naturalnego, ale przede wszystkim na zmniejszenie niekorzystnego salda migracji. Najwyraźniej Program 500+ u nas na razie niewiele daje.

Zapraszamy do lektury całości raportu w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 45.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (12)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement