reklama

Obchody Niepodległej w MP 9 w Siedlcach

Siedlce

Teresa Dutkiewicz 2018-11-08 10:38:16 liczba odsłon: 2813

Obchody Niepodległej w MP 9 w Siedlcach

Miejskie Przedszkole Nr 9 w Siedlcach zorganizowało tygodniowe obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

reklama

W poniedziałek przedszkolaki wzięły udział w "Marszu dla Niepodległej" z balonami w ręku w barwach ojczystych uliczkami osiedla wokół przedszkola.

Rodzice włączyli się do akcji wzbogacania" Kącików Patriotycznych" w salach, na holu. Rozpoczął się całotygodniowy cykl czytania "Legend Polskich" dzieciom przez rodziców.

We wtorek najstarsze grupy zapaliły znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Jana Pawła II.  Młodsze grupy wykonały "Kodeks patrioty".

W środę odbył się "Pokaz mody patriotycznej" oraz "Przegląd pieśni patriotycznych". Dzieci swoim ubiorem utożsamiły się ze swoją Ojczyzną, różnymi regionami Polski. Zaśpiewały solo i w duetach najpiękniejsze pieśni i piosenki wg repertuaru, które same wybrały zgodnie z tematyką patriotyczną.

W czwartek wystawiono wernisaż prac plastycznych pt.: "100 lat wolnej Polski". Prace wykonały dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 9 wspólnie z Rodzicami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną: "ZoZi- co to jest Niepodległość". W grupie dzieci 5-letnich odbył się montaż słowno- muzyczny z udziałem Rodziców- "Wieczornica".

W piątek odbyła się uroczysta Akademia z okazji "100 rocznicy Niepodległości" z udziałem żołnierza. Przedszkolaki i cały personel Miejskiego Przedszkola Nr 9 w Siedlcach zaśpiewał Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego" o godz.: 11:11.  Na koniec w grupie 3-latków i grupie 6-latków odbyła się "Wieczornica", na której wspólnie z Rodzicami odśpiewaliśmy najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

reklama
reklama

Najnowszy numer 47/2018 w sprzedaży od 2018-11-21.

Advertisement