reklama

Pobiegnij po lepsze jutro dla Gabrysi

Siedlce

Paweł Świerczewski 2018-11-21 12:08:56 liczba odsłon: 2073
Plakat

Plakat

8 grudnia o godzinie 13 odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny Bieg dla Gabrysi - ciężko rannej w wypadku samochodowym 10-latki z Siedlec.

reklama

Celem jest pomoc 10-letniej Gabrysi, która 22 października br. została potrącona przez samochód osobowy na ulicy Czerwonego Krzyża w Siedlcach. Dziewczynka odniosła bardzo poważne obrażenia głowy i płuc. Uszkodzone zostały m.in. pień i lewa półkula mózgu. 10-latka potrzebuje kosztownej i długotrwałej rehabilitacji, aby powróciły podstawowe funkcje życiowe.

Żeby wesprzeć Gabrysię, zorganizowane zostaną 2 biegi na terenach w pobliżu Stadionu Miejskiego przy ulicy Jana Pawła II i siedleckich Błoni. W pierwszym, na dystansie 300 metrów wystartują dzieci do lat 12. Młodzież i dorośli będą mogli pobiec na 5 km. Wpisowe - 10 i 30 zł przekazane zostaną na leczenie Gabrysi. Organizatorzy zachęcają do wpłacania wyższych kwot. Wszystkie pieniądze trafią  na subkonto Gabrysi, utworzone w Caritas. Zapisać na biegi można się tutaj: https://elektronicznezapisy.pl/event/3255/clients.html.

Na koniec imprezy zorganizowana zostanie charytatywna licytacja, w której również warto wziąć udział. 

Organizatorami biegu są: Grupa Biegaczy Skórzec Biega, Yulo Run Team Siedlce, Slow Joggin, Caritas i ARMS.

Koordynatorami akcji są Katarzyna Skolimowska i Tomasz Skóra.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Advertisement