reklama

Mikołajki ze strażakami

Mińsk Mazowiecki

Ewa Zajma 2018-12-07 11:26:32 liczba odsłon: 1027

Mikołajki ze strażakami

6 grudnia - w Mikołajki, grupa uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance wraz z opiekunami odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

reklama

Dzieci zaczęły zwiedzanie Komendy od Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy dyżurnego operacyjnego powiatu,  przyjmującego zgłoszenia o zdarzeniach i dysponującego strażaków do działań ratowniczych. Dyżurny przypomniał zgromadzonym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Państwowej Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Po czym uczniowie dalej zapoznali się z budynkiem Komendy, a także z zawodem strażaka oraz z jego służbą. Dzieciom zaprezentowano sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Podziwiali m.in. ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce hydrauliczne do cięcia, ubrania specjalne, torby medyczne PSP-R1. W trakcie zwiedzania strażnicy został ogłoszony próbny alarm, który był pozorowanym wyjazdem strażaków do akcji ratowniczej. Sprawił on dzieciom najwięcej frajdy.

Wizyta u mińskich strażaków bardzo się najmłodszym podobała, a przedstawione informacje i pokazy pewnie na długo pozostaną w ich pamięci, o czym świadczyła radość wypisana na twarzach dzieci oraz głośne "DZIĘ-KU-JE-MY!!". Miłym akcentem było wręczenie podziękowań przez uczniów. Na koniec wizyty w Dzień Świętego Mikołaja nie obyło się bez słodkiego upominku dla przybyłych dzieci od mińskich strażaków. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. 

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Advertisement