reklama

O tajemnicach i oszczędzaniu...  
Za zamkniętymi drzwiami

Łuków

Piotr Giczela 2019-01-09 13:45:34 liczba odsłon: 1555
Służbowa toyota. Niby miejska, ale kto nią jeździł za publiczne pieniądze? Fot. PGL

Służbowa toyota. Niby miejska, ale kto nią jeździł za publiczne pieniądze? Fot. PGL

Czy za poprzedniego burmistrza w Urzędzie Miasta Łukowa panowało „bizancjum”? Niektóre fakty mogłyby o tym świadczyć.

reklama

Na przykład służbowych telefonów komórkowych nie otrzymali wszyscy naczelnicy wydziałów, tylko niektórzy. Służbowym samochodem kupionym w czerwcu 2016 r. za 120 tys. zł z pieniędzy podatników nie mogli jeździć wszyscy urzędnicy udający się gdzieś w podróż służbową. Korzystał z niego przede wszystkim szef, czyli poprzedni burmistrz oraz sekretarz miasta. Obaj z PiS-u, chociaż sekretarz do czasu, bo później oficjalnie złożył swą legitymację partyjną.

Zlecenia usług wykonywanych na rzecz urzędu albo w jednostkach podległych burmistrzowi też nie wiadomo do końca na jakich zasadach otrzymywały określone firmy. Wiadomo natomiast, że gdy burmistrzem został Piotr Płudowski, a jego poprzednik musiał z urzędem się pożegnać, niektórzy przedsiębiorcy również nie chcieli już realizować wcześniej ustalonych zadań. Poza tym okazało się, że gdy wszystkie zlecenia zaczęto ogłaszać w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej, i gdy w odpowiedzi oferty składało kilka firm, dotychczas niekoniecznie dopuszczanych do tych prac, za niektóre usługi miasto zaczęło płacić nawet o ponad połowę mniej. Jak to możliwe?

Czy na uczciwości można zarabiać? A przynajmniej zaoszczędzić nieco publicznego grosza?

O tym, a także o jeszcze innych kwestiach, będzie można przeczytać wkrótce na łamach „TS” w artykule „Zarobic na uczciwości”. Będzie tam też o planach sprzedaży służbowej toyoty RAV4, za użytkowanie której od 2016 r., głównie przez byłego burmistrza, przyszło podatnikom zapłacić... aż 48 tys. zł.

Wiecej w jednym z najbliższych papierowych i e-wydań „TS”.

Tweetnij

drukuj
Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Advertisement