reklama

Zaczęło się w Sokołowie …

Sokołów Podlaski

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 6278

W sobotę 12 grudnia w Komendzie Głównej Policji odbyła się pierwsza Wigilia społeczności programu PaT. Do Warszawy przyjechała młodzież i dorośli z całej Polski, aby w rodzinnej atmosferze przełamać się opłatkiem. Inspiracją do takiego spotkania, była Wigilia przy PaTowym stole, która miała miejsce w Sokołowie Podlaskim. Na zaproszenie grupy teatralnej PaT Sokołów Podlaski zebrali się wtedy policjanci na czele z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Policji, samorządowcy, dyrektorzy szkół, rodzice i młodzież.

reklama
Na pierwszej Wigilii przy PaTowym stole nie mogło zabraknąć oczywiście wspaniałych ludzi z impresariatu PaT na czele z insp. Grzegorzem Jachem. To spotkanie w iście rodzinnej atmosferze było inspiracją, aby od 2009 roku, cała społeczność, której bliskie są cele programu Profilaktyka a Teatr, mogła spotkać się i przełamać opłatkiem. Czas tych bardzo rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, jest wspaniałą chwilą dla wspomnienia jeszcze raz tego, co wszyscy razem przeżyli.

Pierwsza Wigilia, rozpoczęła się, jak tylko na niebie zaświeciła pierwsza gwiazdka. Wtedy mogliśmy wspólnie przełamać opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Zanim jednak to nastąpiło, twórca programu PaT, insp. Grzegorz Jach, przywitał wszystkich, którzy w tym dniu przybyli. Pierwszymi osobami, które w tym dniu przywitał, byli to przedstawiciele Sokołowa Podlaskiego. Liczna grupa harcerzy działających w programie Profilaktyka a Harcerstwo oraz młodzieży z grupy teatralnej PaT, została zaproszona w centralne miejsce świątecznego spotkania. Grzegorz Jach podkreślił, że to właśnie ta młodzież jest inspiracją do ogólnopolskiej wigilii. To w Sokołowie Podlaskim, po raz pierwszy można było wspólnie przełamać się opłatkiem przy PaTowym stole. To bardzo miłe wyróżnienie dla sokołowiaków, ale jak się okazało, to nie był ostatni miły akcent dla Sokołowa Podlaskiego.

Następnie Grzegorz Jach przywitał kolejnych gości. Przybyli ludzie, którzy całym sercem wspierają wszystkie inicjatywy programu PaT. I tak kolejno pojawiali się pani naczelnik Wydział  Profilaktyki i Współpracy ze Społeczeństwem Elżbieta Rusiniak, Prezes Stowarzyszenia Akademia Wilanowska Witold Płusa, Redaktor Naczelna gazety Patrz Elżbieta Golińska, autorka spektakli „Blackout” i „Dzwonek” Grażyna Małkowska, kompozytor Jerzy Filar oraz Tomasz Pyrak i Jan Goliński. Każda z tych osób otrzymała prezent od Impresariatu PaT. Następnie witani byli również ważni goście, czyli reprezentacje poszczególnych miast. Pierwszą reprezentacją była Ostrołęka na czele z Komendantem Miejskim Policji nadkom. Januszem Pawelczykiem. Zaraz po niej znalazła się reprezentacja z Siedlec. Aktorzy z tej grupy teatralnej, przedstawili w tym dniu spektakl „Pif-Paf! Jesteś trup!”. Nie można było jednak zapomnieć o tych, którzy codziennie budują i umacniają całą społeczność PaT. To Impresariat PaT, osoby, które są motorem całej społecznej pracy - Katarzyna Krakowiak, Barbara Żebrowska, Grzegorz Mirowski, Grzegorz Utnik oraz Krzysztof Urbański i Jan Goliński. Na specjalnej scenie pojawili się również Elżbieta Golińska i Witold Płusa, tworzący radę programową PaT. Do tego zacnego grona dołączyła jeszcze jedna osoba. Otóż przy wigilijnym stole Grzegorz Jach ogłosił ogólnopolskiego koordynatora programu PaH, czyli Profilaktyka a Harcerstwo. Została nim phm. Anna Hilaruk z Sokołowa Podlaskiego. Phm. Anna Hilaruk, została zarazem włączona do Impresariatu PaT. To ogromne wyróżnienie dla naszej profilaktycznej społeczności, a zarazem docenienie inicjatyw, które służą jeszcze szerszemu rozwojowi programu PaT.

W prezencie wigilijnym, wszyscy otrzymali „Oświadczyny” Antoniego Czechowa. Był to przedpremierowy spektakl, w którego role wcielili się aktorzy teatru impresaryjnego Scena 07. Kolejnym prezentem, był piąty numer gazety PaTrz, wydanej specjalnie z tej okazji.

Po modlitwie, którą poprowadzili ksiądz kanonik Andrzej Kwaśnik kapelan Federacji Rodzin Katyńskich oraz kapelan ostrołęckiej policji, wszyscy przełamali się opłatkiem. Wspólne śpiewanie kolęd tylko rozgrzewało rodzinną atmosferę. Na gości czekał również suto zastawiony dwunastoma potrawami stół.

Cały dzień upływał w atmosferze filmu i teatru. Zebrani mogli jeszcze zobaczyć spektakl profilaktyczny oraz filmy o tematyce profilaktycznej. Atrakcją jednak, było premierowe zaprezentowanie filmu z IV Przystanku PaT. Owację na stojąco zebrał sam Grzegorz Jach, kiedy po obejrzeniu prezentacji zdjęć, ukazujących codzienną jego pracę, wzruszenie nie pozwoliło wypowiedzieć żadnego słowa.

Wspominając ten niepowtarzalny wieczór, należy wspomnieć, że dekorację wprowadzającą w świąteczny klimat wykonały dwie Anie z Sokołowa Podlaskiego - Anna Hilaruk i Anna Szeliga.

Tekst i zdjęcia KPP Sokołów

Tweetnij

drukuj
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Czytaj także

reklama
reklama
Advertisement