REKLAMA
10 C
Siedlce
Reklama

Narzędzia w warsztacie samochodowym, czyli co przyda się na początku przygody z mechaniką samochodową?

Klucze i wkrętarki, czyli „pewniaki” na liście zakupów

Nie ulega wątpliwości, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiegokolwiek – czy to profesjonalnego, czy amatorskiego warsztatu samochodowego bez odpowiedniego zestawu kluczy! Zatem każdy majsterkowicz i mechanik powinien w pierwszej kolejności zakupić klucze płaskie i nasadowe, pamiętając jednocześnie o tym, aby mieć na wyposażeniu minimum kilka różnych rozmiarów. Decydując się na zakup kluczy nasadowych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na grzechotkę, która w istotnym stopniu wpływa na łatwość korzystania z nasadek. Najlepiej wybrać tę o możliwie małym skoku roboczym. Oczywiście należy pamiętać także o niezbędnych adapterach.Kolejną kategorią kluczy, bez których trudno wyobrazić sobie pracę nawet w amatorskim warsztacie samochodowym są klucze dynamometryczne. Tego typu narzędzia dla mechanika pozwalają na dokręcenie z określoną siłą (momentem) nakrętki bądź śruby, dając tym samym pewność, że nie dojdzie do przekroczenia granicy wytrzymałości, a jednocześnie wszystkie elementy będą idealnie ze sobą połączone.Narzędzia w warsztacie samochodowym, które są niezwykle funkcjonalne i przydatne to również zestaw Torx. Ich główną zaletą jest usprawnianie pracy, ponieważ mechanik nie musi tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniej końcówki do przykręcania bądź odkręcania danego elementu w aucie.Niemal obowiązkowymi narzędziami dla mechanika są także dobrze wszystkim znane wkrętaki, zwane też potocznie śrubokrętami. Najoptymalniejszym wyborem w tej kategorii będą z całą pewnością wkrętaki z magnetyzerem i wymiennymi bitami oraz z wygodną, dużą rękojeścią powleczoną antypoślizgową powłoką, co znacznie podnosi komfort ich użytkowania.

Młotek i kombinerki, narzędzia dla mechanika doskonale znane, ale nie zawsze oczywiste

Uniwersalnym narzędziem w warsztacie samochodowym jest bez wątpienia młotek! Każdy mechanik, niezależnie od poziomu zaawansowania swoich umiejętności, powinien mieć na wyposażeniu przynajmniej jeden solidny młot, który przyda się do odkręcania dużych, zapieczonych śrub, a także jeden mały młotek, który posłuży w bardziej precyzyjnych zadaniach. Niezastąpione narzędzia w warsztacie samochodowym to również gumowe młotki, które eliminują ewentualne ryzyko uszkodzenia powierzchni czy konstrukcji elementów, na których się pracuje.Wyposażając warsztat samochodowy nie można także zapomnieć o kombinerkach! Niniejsze narzędzie, znane niemal wszystkim od dzieciństwa, pozwala wykonywać różnorodne czynności naprawcze, które wymagają pewnego i mocnego chwytu – a tych podczas naprawy aut nie brakuje. Kombinerki to narzędzia dla mechanika, które są niezastąpione także w przytrzymywaniu elementów w trudno dostępnych miejscach w pojazdach mechanicznych.Wymienione narzędzia do warsztatu samochodowego to tak naprawdę jedynie „kropla w morzu” potrzebnego wyposażenia. Od czegoś trzeba jednak zacząć, zwłaszcza gdy dopiero stawiasz pierwsze kroki w branży mechaniki samochodowej. Z całą pewnością wymienione przyrządy będą doskonałą, początkową inwestycją, a szybko i sprawnie zakupisz je m.in. w sklepie narzedziowy24.eu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Pociąg potrącił mężczyznę

W okolicy peronu pociąg relacji Warszawa - Mińsk Mazowiecki...

Śmiertelny wypadek na DK92

Wypadek z udziałem BMW i rowerzysty. Jak informuje sierż. sztab....

20 lat Dworu Mościbrody (zdjęcia)

Gościli tu politycy z pierwszych stron gazet, artyści, kulinarni...

Jak nazwać nowe rondo w Siedlcach?

Jest wygodne dla kierowców, cieszy oko estetyką, poprawiło ruch...

Plantacja konopi w Mierzwicach Kolonii

Policjanci z Łosic w Mierzwicach Koloni (gmina Sarnaki) zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę konopi i posiadanie marihuany.

Dobiegł końca remont ul. Kraszewskiego w Siedlcach

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, pasażerów MPK i...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje