Polega ona na tym, że uczniowie organizują różnego rodzaju projekty i w ten sposób doskonalą umiejętności w zakresie kreatywności, pracy zespołowej, komunikacji czy rozwiązywania problemów. Jeden z takich projektów nosi nazwę pov.body i dotyczy zaburzeń odżywiania. Realizują go: Agata Mrozek, Emilia Witkowska, Mikołaj Gałecki, Marcin Perz.
– Jesteśmy grupą znajomych z klasy III – mówią. – Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na taką tematykę, były nasze obserwacje. Zauważyliśmy, że ten temat nie jest wystarczająco poruszany, a dotyka coraz większej liczby osób. Nazwa projektu to po angielsku „punkt widzenia: ciało”, co idealnie odzwierciedla temat: samoakceptację, postrzeganie siebie i wszelkiego rodzaju zaburzenia odżywiania.
Grupa działa głównie na Instagramie oraz TikToku, gdzie wstawia posty i cytaty. Zrealizowała też 2 akcje w szkole.
– Pierwszą była lekcja na temat: „Wpływ internetu oraz opinii innych ludzi na postrzeganie siebie oraz rozwój zaburzeń odżywiania”, na której mówiliśmy o wykreowanych w sieci „standardach piękna”. Potem zorganizowaliśmy loterię dla uczniów „Królówki”, a zebrane pieniądze przekazaliśmy na Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci – mówią pomysłodawcy pov.body.
Wiosną zawalczą o „Złote Wilki”, czyli nagrodę, która co roku trafia do najlepsze w Polsce zespołu „Zwolnionego z Teorii”. (BS)
napisze Wam jakiś komentarz żeby cokolwiek było 😉
cokolwiek