REKLAMA
10.5 C
Siedlce
Reklama

Siedlecki ZSP nr 5 zamienił się w “Szkołę piękna”

Naprawdę szkoda, że ten pokaz odbył się tylko w murach szkoły, a nie na otwartych salonach. Przygotowany profesjonalnie i dopracowany w każdym szczególe mógł zachwycić najbardziej wymagających koneserów mody.

„Budowlanka” (czyli Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Siedlcach) powinna zmienić nazwę na Szkołę Piękna. I chodzi nie tylko o piękne dziewczyny, które mogliśmy podziwiać podczas dni otwartych i pokazu mody, ale też o atmosferę panującą w szkole, odnowione wnętrza, nowe kierunki i fantastyczny zespół nauczycieli.

– Byłem tu w 2007 roku – przypomina sobie Adam Skup z siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty. – To była szkoła o typowo budowlanych kierunkach. Teraz przecierał oczy ze zdumienia, urzeczony – jak wszyscy goście – nowym obliczem „Budowlanki”.

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik pogratulował dyrektorce Agnieszce Zalewskiej-Wróbel i jej zespołowi świetnej pracy z młodzieżą i świetnego wyczucia zawodowych trendów. Gdy podpisywał zgodę na wprowadzenie nowych kierunków kształcenia, w tym technika przemysłu mody czy technika stylisty, nie spodziewał się, że tak szybko zobaczy spektakularne efekty.

– „Budowlanka” diametralnie zmieniła swoje oblicze – przyznał prezydent. – O tym jak wielka jest to zmiana, świadczy chociażby to, że dziś do „Budowlanki” można się dostać tylko z bardzo dobrymi ocenami. Ale mam prośbę… Zostawcie też budowlane kierunki, bo są nam bardzo potrzebne – powiedział prezydent do dyrektorki szkoły.

Pokaz mody przygotowany przez uczennice kierunków: technik przemysłu mody i technik stylista (pod okiem nauczycielek Urszuli Stokowskiej, Agnieszki Gurby i Aleksandry Chojeckiej) był kluczowym punktem dni otwartych szkoły. Zagrało tu wszystko: czerwony dywan, muzyka, światła, dyskretny dym, modelki i modele, a wreszcie same kreacje w stylu wizytowo-wieczorowym.

– Każdy etap tworzenia nie jest prosty. Rysowanie, modelowanie, projektowanie, wybór tkanin, wykonanie konstrukcji i szycie to tylko część całego procesu. Potrzebna jest jeszcze dobra komunikacja z osobą, dla której jest tworzony projekt, a także kreatywność, wizja, no i doświadczenie, wiedza – wyliczają pedagodzy.

Wszystkie te elementy ewidentnie zagrały. Młodzi projektanci zaproponowali różne modele: o linii osy, wachlarza, trójkąta, czy linii secesyjne, syreny. Dominowały kolory: czerń, biel czerwień i butelkowa zieleń.

Niektóre projektantki same prezentowały uszyte stroje, inne współpracowały z koleżankami, które wystąpiły jako modelki. Nad wyglądem wszystkich modelek (fryzury i makijaże) czuwały nauczycielki kierunku technik usług fryzjerskich Bernarda Kołodziejak, Beata Jońska, Małgorzata Cabaj oraz ich uczennice. Profesjonalne sesje zdjęciowe wykonywali uczniowie z kierunku technik fotografii i multimediów oraz nauczyciele Sylwia Tarkowska i Anna Harasim-Polak.

Warto zaznaczyć, że pokaz bardzo urozmaiciły prezentacje męskiej kolekcji garniturów i marynarek z siedleckiej firmy Witex Ewy i Krzysztofa Czarnockich. Modelami byli uczniowie „Budowlanki”. Wypadli świetnie!

Trzeba zauważyć, że prezentacje były doskonale przygotowane, fryzury i makijaże współgrały z kreacjami modelek, a one same – zapewne czując, jak są piękne – wyglądały na rozluźnione i pewne siebie. Nie było krępującej niepewności, paniki czy onieśmielenia. Może to świadczyć o świetnej atmosferze w szkole, przyjaznej i akceptującej. Całość wypadła zachwycająco, a kulminacyjny pokaz sukni ślubnej zaskoczył pomysłowością (welon unosił się za panna młodą, podtrzymywany przez białe balony).

Drodzy uczniowie! Chcemy was więcej! To wspaniałe, że macie takie wsparcie i możecie rozwijać skrzydła. Ale następny pokaz mody chcemy już nie w kameralnej szkolnej hali. Pomyślcie o wielkim show, bo pokazaliście, że potraficie stanąć na wysokości zadania!

Doroczny Międzyszkolny Konkurs Projektowania Ubioru  “Tkanina – inspiracją projektu plastycznego”  wygrały: I miejsce – Julia Sadło (SP w Strej Róży), II miejsce – Oliwia Dzieciątko (SP w Miedznie), III miejsce – Aleksandra Rostek (SP w Miedznie), wyróżenienie – Karina Struk (SP w Huszlewie).  

Mariola Zaczyńska

3 KOMENTARZE
  1. Pokażcie resztę
    Dlaczego na zdjeciach sa tylko te odnowione sale. Pani dyrektor nie wpuszczala do pozostalych. No ta praktyka jest od kilku lat niestety. Pokazuje sie co ladne a potem bach zderzenie z PRLem. Uczen pali czy nie, jak nauczyciel mowi ze pali to uczen ma sie przyznac, i pyk policja. Rodzic nie byl na zebraniu, zglosimy do opieki bo sie nie interesuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Śmiertelny wypadek w gminie Suchożebry (AKTUALIZACJA)

1 lutego w miejscowości Sosna-Korabie około 20-letni mężczyzna kierujący samochodem bmw wypadł z drogi i wpadł na częściowo zadrzewioną łąkę.

Tragiczny wypadek w gminie Dobre. Nie żyje 35-letnia kobieta

4 października ok. godz. 8 w miejscowości Rudzienko (gm....

Siedlce: Szalony pościg za kierowcą BMW. Staranował dwa radiowozy i ranił policjanta

Minionej nocy na ulicach Siedlec i okolicznych miejscowości odbywał...

Tragiczny wypadek w Żelechowie. Potrącona 13-latka zmarła…

29 sierpnia w Żelechowie kierujący samochodem osobowym potrącił 13-latkę...

Grzybiarze, uważajcie na żmije!

Dziś do redakcji zgłosił się pan Daniel z Siedlec,...

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje