REKLAMA
3.7 C
Siedlce
Reklama

Czy osoby zadłużone mogą brać kredyt?

Dłużnicy często zastanawiają się, czy nadal mogą pożyczyć pieniądze. W pewnych sytuacjach takie operacje są możliwe, a nawet mogą przyczynić się do wyjścia z finansowych kłopotów. Jednak dalsze zadłużanie niesie też pewne ryzyko. Sprawdź, czy wiesz, czym różni się kredyt od pożyczki i jak wygląda proces przyznawania takich środków osobom zadłużonym!

Zadłużenie to problem, który w ostatnim czasie dotyczy coraz większej liczby osób. Utrata pracy, nadmierna konsumpcja, czy różne niefortunne decyzje finansowe mogą przyczynić się do problemów ze spłatą należności. Warto wiedzieć, jakie możliwości przysługują osobie zadłużonej i które z nich są korzystne w dłuższej perspektywie. Czy osoba z długami może starać się o kredyt?

Kredyt a pożyczka bez BIK

Pierwszym z najczęściej popełnianych błędów jest mylenie kredytów z pożyczkami. Ten pierwszy termin odnosi się do instrumentów bankowych, które zwykle dotyczą wyższych kwot. Tu dowiesz się więcej na ten temat https://biliti.pl/oferta/kredyt-dla-zadluzonych/. Natomiast pożyczki dla zadłużonych mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i inne instytucje finansowe, a nawet osoby prywatne.

Jedna z ważniejszych różnic między kredytem a pożyczką dotyczy także celu, na jaki jest zaciągane dane zobowiązanie. W przypadku kredytów bank musi wiedzieć, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Przy przyznawaniu pożyczek nie ma takiej konieczności.

BIK a kredyt lub pożyczka dla zadłużonych

Te dwa instrumenty finansowe różnią się też ilością formalności, jakich trzeba dopełnić, aby je uzyskać. W przypadku kredytu bank zawsze dokładnie sprawdza sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Dlatego osoby z negatywnym wynikiem w BIK zwykle otrzymują w takich sytuacjach odmowę.

Inaczej wygląda to w przypadku pożyczki. Aby w ten sposób zdobyć środki zwykle nie potrzeba wielu formalności. Również osoby zadłużone, z negatywnym BIK mogą starać się o pożyczkę. Należy jednak pamiętać, że decyzja o jej przyznaniu oraz warunki i koszty, są uzależnione od indywidualnej sytuacji potencjalnego pożyczkobiorcy.

Kredyt i pożyczka konsolidacyjna

Osoba, która posiada liczne zobowiązania, może połączyć je w jedną, wygodną ratę. Takie postępowanie nazywane jest konsolidacją. Dzięki niej można skuteczniej panować nad swoimi finansami i kontrolować domowy budżet.

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem dla osób, które mają pozytywny raport w BIK i nie zalegają ze spłatą rat. Kiedy liczba zobowiązań jest duża lub stają się one uciążliwe, warto zawczasu postarać się o konsolidację. W takich przypadkach bank często zgadza się na pewne ustępstwa.

Jednak jeśli osoba zadłużona zalega ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, to uzyskanie konsolidacji kredytu bywa niemożliwe. W takich przypadkach dostępna może być natomiast pożyczka konsolidacyjna. Jest to sposób na poprawę sytuacji finansowej i może pomóc wyjść z długów.

Dzięki konsolidacji zobowiązań dłużnik spłaca tylko jedną, możliwą do udźwignięcia ratę, z której pokrywane są różne zobowiązania. Pomoc w uzyskaniu takiego wsparcia świadczą firmy zajmujące się oddłużeniem. Jeśli masz problem z długami, to warto udać się do takiej instytucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Potrącenie kobiety na ul. Piłsudskiego. Nie udało się uratować życia kobiety (aktualizacja)

Na ul. Piłsudskiego, nieopodal Urzędu Miasta Siedlce doszło do...

Śmiertelny wypadek na Terespolskiej

Na ul. Terespolskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą.

Staczający się autobus przygniótł mężczyznę

Przed godz. 13 w Mokobodach kierujący autobusem próbował zatrzymać...

Zginął młody mężczyzna. Wybuchy w stodole – nowe fakty!

W pożarze drewnianej stodoły w Ryczycy (gm. Kotuń) zginął 20-letni...

Siedlce: Maszyna przycisnęła pracownika

26 sierpnia na terenie jednego z zakładów pracy w...

Kontrowersyjne „alkotubki” – alkohol w opakowaniach przypominających musy dla dzieci

W polskich sklepach pojawiły się alkohole sprzedawane w tubkach,...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje