12.4 C

Siedleccy paralekkoatleci z medalami

W Tarnowie odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski juniorów.

Reprezentanci Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych START Siedlce wywalczyli sześc medali. Szczególnie wyróżnił sie Kamil Urban, który sięgnął po złoto w skoku w dal, srebro w biegu na 400 m i brąz na dystansie 1500 metrów.

Kamil Urban fot. media klubowe

Szymon Piątkowski stanął na najniższym stopniu podium rywalizacji biegowej na 400 m, a Filip Oryl zdobył srebro na 400 m i brąz na 100 m.

Reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego IKS Siedlce przywieźli z Tarnowa pięć krążków. Julia Chodowiec wywalczyła dwa srebrne medale w biegach na 400 i 200 m oraz brąz na 100 m. Natomiast Jakub Ciupa wygrał srebro w biegu na 100 m oraz brąz w skoku w dal.