Dni Siedlec Kto nie był, niech żałuje! 🙂 Dziś przenieśliśmy się na stare ulice Siedlec 🙂 w piątek trzy przecudowne koncerty. W sobotę zobaczyliśmy jak bardzo jesteśmy bogaci i wielopoziomowi artystycznie! Brawo!
Tak dla formalności 100 lat temu ulica Piękna w 70% była żydowska jak i pochodzenie autorki pamiętnika.po co zakłamujecie historię przebierając się w nie odpowiednie stroje?
A może ktoś wytłumaczy i pokaże zdjęcia publiczności ile było publiczności i jak odbył się 6 godzinny koncert siedleckich artystów pod amfiteatrem?
Byłem, wiem swoje.
Pomalutku Do tak dla formalności. Mógłbyś podać jakieś źródło twojej wiedzy? Skąd te 70% procent ludności żydowskiej na ulicy K. Pułaskiego? Siedlce w latach 30-tych XX wieku to około 35% ludności żydowskiej (a bywało w historii i ponad 70%).
a gdzie zdjęcia z cudownego i magicznego koncertu artystów siedleckich? A chodzi przede wszystkim o zdjęcia publiczności.
Koncert wg mojej oceny okazał się niestety organizacyjną i promocyjną klapą.
Artystycznie, poprawnie. Ale Polonez Ogińskiego w wykonaniu chóru i orkiestry to było jedno wielkie wycie.
No ale cóż, jak nie ma publiczności a na przeciwko sceny widać w oddali toalety, to tak się śpiewa.
Pomalutku Osoba postronna. Nie było nigdy 70% tylko 68,8%? Nie ma o co kopi kruszyć ale to trochę śmiszne. I pewnie mało kogo interesuje. A i jeszcze statystyki, spisy ludności w tamtych czasach…Ale dla przekory-Wirtualny Sztetl podaje w1865 73% Żydów w Siedlcach. A 35% Żydów w 1939 to oficjalne dane ówczesnych władz miasta Siedlce. Pozdrawiam.
Wczoraj Łosice zamieniły się w prawdziwą krainę świątecznej magii. Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął mieszkańców i gości, którzy wspólnie stworzyli niezapomniane święto tradycji, wspólnoty i serdeczności.
Ale pięknie
Cudownie
Dni Siedlec
Kto nie był, niech żałuje! 🙂 Dziś przenieśliśmy się na stare ulice Siedlec 🙂 w piątek trzy przecudowne koncerty. W sobotę zobaczyliśmy jak bardzo jesteśmy bogaci i wielopoziomowi artystycznie! Brawo!
Super sprawa
Tyle osób przebranych w cudowne stroje. Postać Żyda wspaniała i zapadła mi w pamięci z tamtego roku.
Tak dla formalności
100 lat temu ulica Piękna w 70% była żydowska jak i pochodzenie autorki pamiętnika.po co zakłamujecie historię przebierając się w nie odpowiednie stroje?
Jedna z najlepszych imprez ostatnich lat w mieście
Wyśmienita impreza to była
A może ktoś wytłumaczy i pokaże zdjęcia publiczności
ile było publiczności i jak odbył się 6 godzinny koncert siedleckich artystów pod amfiteatrem?
Byłem, wiem swoje.
Brawo dla Żyda
Michał – super stylizacja za siedleckiego żyda – moje uznanie
Dni Siedlec
Cudowna impreza, cudownie że będzie kontynuacja takich dni , ci co chcieli to byli
Pomalutku
Do tak dla formalności. Mógłbyś podać jakieś źródło twojej wiedzy? Skąd te 70% procent ludności żydowskiej na ulicy K. Pułaskiego? Siedlce w latach 30-tych XX wieku to około 35% ludności żydowskiej (a bywało w historii i ponad 70%).
Klawe
Nigdy nie było 70%. W latach 1860 – 1870 było 68,8%. Przed II wojną 48%. Nie zmienia to faktu, że 100 lat temu ulica – stroje tak nie wyglądała.
a gdzie zdjęcia z cudownego i magicznego koncertu artystów siedleckich?
A chodzi przede wszystkim o zdjęcia publiczności.
Koncert wg mojej oceny okazał się niestety organizacyjną i promocyjną klapą.
Artystycznie, poprawnie. Ale Polonez Ogińskiego w wykonaniu chóru i orkiestry to było jedno wielkie wycie.
No ale cóż, jak nie ma publiczności a na przeciwko sceny widać w oddali toalety, to tak się śpiewa.
Pomalutku
Osoba postronna. Nie było nigdy 70% tylko 68,8%? Nie ma o co kopi kruszyć ale to trochę śmiszne. I pewnie mało kogo interesuje. A i jeszcze statystyki, spisy ludności w tamtych czasach…Ale dla przekory-Wirtualny Sztetl podaje w1865 73% Żydów w Siedlcach. A 35% Żydów w 1939 to oficjalne dane ówczesnych władz miasta Siedlce. Pozdrawiam.
Najfajniejsza Pani
która znajduje się na zdjęciu nr 11.
Jest PRZEŚLICZNA .
Bardzo delikatną ma buzię.