Czy czujesz się pewnie, wracając samotnie do domu? Przechodzisz obok grupki nastolatków, którzy cię zaczepiają, i nie wiesz, jak się zachować. Uciekać? Wdawać się w dyskusję? Czasem masz wrażenie, że ktoś za tobą idzie, co masz wtedy zrobić? A może twój największy wróg jest w twoim domu? Prześladuje cię, znęca się psychicznie? Musisz wiedzieć, jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy!
Na te pytania i wiele innych odpowiedzą fachowcy z Projekt Semper Paratus podczas wielkiego, bezpłatnego wydarzenia – nauki samoobrony połączonej z zumba fitness.
– To odpowiedź na narastający problem przemocy fizycznej i psychicznej – mówią organizatorzy. – Widzimy wyraźne zainteresowanie umiejętnościami samoobrony, rozpoznawania i unikania zagrożenia, poradzenia sobie z przemocą psychiczną. Zapraszamy panie z Siedlec i okolic.
Kurs poprowadzą doświadczeni instruktorzy z Projekt Semper Paratus. Uczestniczki nauczą się: rozpoznawania sygnałów niewerbalnych zagrożenia, jak unikać zagrożeń, ich eskalacji oraz jak radzić sobie z agresywnymi osobami. W tym, jak rozpoznawać zagrożenia pomoże poznanie charakterystyki sprawców – ich motywów i sposobów działania. Istotna jest także wiedza o mechanizmach wiktymizacji, czyli o tym, co czyni nas ofiarę, a także o tym, jak nie eskalować konfliktu i jak się z niego wycofać.
– Będzie też praktyczna nauka sposobów wyjścia z zagrożenia – mówią instruktorzy.
Obecnie postronni obserwatorzy boją się reagować, gdy są świadkami przemocy. Jak zareagować skutecznie, chroniąc siebie i innych? Gdzie szukać pomocy? Ten praktyczny kurs jest połączony z energetyzującymi zajęciami zumby. Można je potraktować jako rozgrzewkę przed ćwiczeniami z samoobrony, ale można też poczuć w tańcu „babską” wspólnotę, nabrać sił i chęci, by zrobić coś dla siebie.
Zajęcia rozpoczną się 13 września o godz. 17.30 w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji siedleckiego uniwersytetu, przy ul. 3 Maja 54. Harmonogram wydarzenia: w godz 17.30–18.30 – część teoretyczna samoobrony, 18.30–19.30 – zumba fitness, czyli rozgrzewka przed zajęciami praktycznymi z samoobrony, 19.30–20.30 – część praktyczna samoobrony.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dla uczestników będzie również dostępny bezpłatny parking na terenie Uniwersytetu. Tel. kontaktowy – 796 469 838. (mz)
“narastający problem przemocy fizycznej i psychicznej”- przemocy fizycznej jest coraz mniej, a w przemocy psychicznej prym wiodą kobiety.
Takie kursy nic nie dają. Czego można nauczyć w praktyce przez godzinę (19:30-20:30). Taka osoba myśli, że coś umie i naraża się na większe niebezpieczeństwo. Wszyscy uczciwi trenerzy samoobrony o tym mówią.
@Siedlcepolis masz rację. Na tym kursie, jak można wyczytać z tekstu, będzie o prewencyjnych zachowaniach, zagrożeniach, unikaniu zagrożeń, charakterystyce i motywacji sprawców, deeskalacji konfliktu, wiktimizacji. Będzie też mowa właśnie o tym co działa a co nie działa. Obalimy kilka mitów itp. itd. To wszystko jest napisane w treści artykułu.
Pozdrawiamy