14.6 C

Pogoń lepsza od Olimpii w Grudziądzu

Ważne zwycięstwo w ramach rozgrywek eWinner II ligi piłkarskiej odniósł MKP Pogoń Siedlce.

Siedlczanie zmierzyli się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Wyszli na prowadzenie w 21 minucie po trafieniu Przemysława Misiaka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 56 minucie do wyrównania strzałem zza pola karnego doprowadził Kostia Cherniy. Niespełna dziesięć minut później Pogoń wróciła na prowadzenie za sprawą swojego strzelca wyborowego Damiana Nowaka. A w 68 minucie było już 3:1 dla biało-niebieskich, dzięki bramce Czarka Demianiuka z rzutu karnego.

Gdy w 81 minucie Cherniy opuścił boisko z czerwoną kartką, wydawało się, że nic już złego nie może spotkać siedlczan. Tymczasem po chwili kontaktowego gola zdobył Rafał Kobryń i końcówka meczu była nerwowa. Na szczęście podopieczni trenera Marka Brzozowskiego nie dali sobie wyrwać wygranej.

Olimpia Grudziądz- MKP Pogoń Siedlce 2:3 (0:1).

Bramki: Kostiantyn Czerniy 56, Rafał Kobryń 85 – Przemysław Misiak 21, Damian Nowak 64, Cezary Demianiuk 68 (k).

Pogoń: 1. Jakub Burek – 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł, 3. Robert Majewski – 4. Przemysław Misiak (86, 23. Hubert Derlatka), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 18. Piotr Pyrdoł (46, 99. Bartosz Wicenciak), 56. Cezary Demianiuk, 20. Cezary Bujalski (46, 10. Krystian Miś) – 9. Damian Nowak (76, 21. Mateusz Majewski).

Zwycięstwo pozwoliło Pogoni awansować na szóste miejsce w tabeli.