REKLAMA
5.3 C
Siedlce
Reklama

Propozycje „Labirtyntu”

Działające w powiecie łukowskim Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” włączyło się w obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Od wtorku do czwartku (4-6.12) zaplanowano cykl trzech przedsięwzięć, dzięki którym można poznać zagadnienia związane z chorobą dotykającą coraz więcej dzieci.

We wtorek członkowie wspomnianego stowarzyszenia w godz. 10-14 dyżurowali w punkcie informacyjnym, przygotowanym w budynku Starostwa Powiatowego w Łukowie. Zainteresowani mogli tam otrzymać materiały na temat autyzmu, o tym, w jaki sposób można nieść pomoc chorym i ich rodzinom. Oprócz ulotek szczegółowych informacji udzielały członkinie  i członkowie Stowarzyszenia „Labirynt”, którzy mają wśród swych najbliższych chorych na autyzm.
 

Na środę, między godz. 10 a 11.30, zaplanowano wizytę w Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie. W czasie spotkania ze słuchaczami rodzice chorych dzieci będą przedstawiali przeżycia związane z chorobą i procesem rehabilitacji. Współorganizatorem spotkania będzie łukowska Filia Biblioteki Pedagogicznej.


Ostatnim akordem tegorocznych obchodów Europejskich Dni z Autyzmem w Łukowie będą odwiedziny w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Łukowie. Wspólnie z dyrekcją i nauczycielkami tej placówki przygotowano program, dzięki któremu najmłodsi będą mieli okazję poznać, w jaki sposób odbierają otaczającą rzeczywistość ich rówieśnicy cierpiący na autyzm.


Osoby zainteresowane udziałem w którymś ze spotkań mogą uzyskać na ich temat więcej informacji u Grażyny Kulik, prezes Stowarzyszenia „Labirynt” nr tel. 601659000.


Rodzice dzieci autystycznych mogą też uzyskać specjalistyczną pomoc w Grupie Wsparcia, która spotyka się cyklicznie w każdą ostatnią sobotę miesiąca w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie. (pgl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wszyscy tacy sami… W pogoni za trendami

Zauważyliście, że wielu młodych ludzi wygląda i zachowuje się...

Burmistrz odwołała dyrektora SOK. Prokuratura: „Nie ma znamion przestępstwa”

Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, został odwołany przez burmistrz Iwonę Kublik na półtora roku przed zakończeniem kadencji. Decyzja zapadła w oparciu o protokół komisji rewizyjnej, który wskazywał na rzekome nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie znajdując znamion przestępstwa.

20-lecie Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy” (zdjęcia)

Jest to niewątpliwie wizytówka Wiśniewa. Skupia ludzi o otwartej...

Rondo El Greca u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce radni zdecydują czy...

Prezesem PEC został Wojciech Pawlik

W wyniku konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego...

Dzisiaj, 23 listopada swoje 105 urodziny obchodzi Pani Lucyna, mieszkanka siedleckiego Domu nad Stawami

Pani Lucyna, to bardzo pogodna, mimo podeszłego wieku z...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje