23.7 C

Dwa razy brąz

W Stargardzie Szczecińskim zorganizowano Międzynarodowy Puchar Polski Kadetek i Juniorek w Zapasach. W zawodach uczestniczyły zawodniczki GKS „Armaty Stoczek Łukowski”. Joanna Figat i Alicja Chudek zajęły III miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Na mistrzostwa pojechało 8 kadetek i 2 juniorki. Spośród nich najlepiej oprócz już wymienionych, startujących w kat. 40 kg i 59 kg, dobre lokaty zajęły: Dorota Kopyść (kat. 43 kg) – V miejsce, Danuta Góral (kat. 46 kg) – V miejsce i Paulina Sobiech (kat. 49 kg) – V miejsce.

Warto dodać, że brązowy medal na tych mistrzostwach zdobyła również wychowanka GKS „Armaty Stoczek Łukowski” – Maria Świeczak, która w kat. 52 kg startowała w barwach klubu „Cement-Gryf Chełm”.

Trzy tygodnie wcześniej inny wychowanek Stoczkowskich „Armat”, Maciek Romanowski, który też trenuje teraz w klubie „Cement-Gryf Chełm, wygrał Puchar Polski Kadetów rozgrywany w Radomiu i jest najpoważniejszym kandydatem na przyszłoroczny wyjazd na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w Zapasach. (pgl, jp)