W najbliższy weekend 8-9 marca w wielu sklepach na terenie Diecezji Siedleckiej prowadzona będzie zbiórka żywności w ramach XXIV edycji ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”.
– Na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy chcemy pozyskać żywność, by wesprzeć osoby samotne i rodziny. Przekażemy im paczki żywnościowe oraz zapewnimy żywnościową pomoc doraźną w dalszych miesiącach. Dzięki długiej przydatności, żywność nie zmarnuje się, a zarazem łatwiej będzie nam ją przechowywać i transportować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
Jak mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, ważne jest by nie przechodzić obojętnie obok wolontariuszy: – Przekażmy choć jeden produkt, jako gest solidarności, by uchronić innych od głodu – apeluje.
Z pomocy Caritas na co dzień korzystają osoby starsze, samotne, schorowane, niepełnosprawne, wielodzietne rodziny i rodzice samotnie wychowujący dzieci. Jakimi produktami można je wspomóc? Mile widziane są te, z długim czasem przydatności do spożycia, jak np: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, makaron, fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.
Więcej informacji: Marta Próchnicka – koordynator projektów Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 504-429-423.