22.9 C

Juniorki w boksie

Podczas długiego weekendu zawodniczki trenujące boks w sekcji bokserskiej ŁKS „Orlęta Łuków” nie wypoczywały. Brały w tym czasie udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w boksie, które odbywały się w Grudziądzu. Joanna Kleszcz zdobyła tam brązowy medal.

Wspomniana zawodniczka walczyła w kat.81 kg. podczas tych samych zawodów startowała jeszcze jedna członkini łukowskiej sekcji bokserskiej – Marta Maksim. W kat. 64 kg zajęła miejsce 5-8.

W klasyfikacji generalnej juniorki z łukowskich „Orląt” zaprezentowały się najlepiej spośród przedstawicieli klubów Lubelszczyzny. Były 12 w Polsce.

Niecałe dwa miesiące wcześniej starsze koleżanki bokserek z Łukowa, Anna Maksim i Agnieszka Osial wywalczyły dla klubu historyczne 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, a ŁKS „Orlęta Łuków” były również najwyżej oceniony spośród klubów Lubelszczyzny.

– Asia zdobyła medal , który pozwoli jej ubiegać się o stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego, a punkty zdobyte przez obie zawodniczki we „Współzawodnictwie Sportowym” gwarantują przydzielenie  dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Plan został więc wykonany – skomentował osiągnięcia swych podopiecznych trener Zenon Pawlikowski. (pgl)