22.5 C

Ciężarowcy z kompletem medali

Cały komplet medali, złoto, srebro i brąz przywieźli do Łukowa z Nidzicy, gdzie niedawno odbywały się zawody Turnieju o Puchar Burmistrza Nidzicy, zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów ŁKS „Orlęta Łuków”.

Turniej wygrał Łukasz Ławecki. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Jarosław Daniluk oraz Patryk Czerwonogrodzki. Ł. Ławecki dźwignął 130 i 160 kg, J. Daniluk – 130 i 170 kg, a Patryk Czerwonogrodzki – 90 i 125 kg. Wszyscy wymienieni sportowcy są podopiecznymi trenera Roberta Dołęgi, wielokrotnego mistrza Polski, uczestnika mistrzostw Europy i świata oraz Olimpiad w Sydney, Atenach i Pekinie.

Podczas drugiego dnia zawodów rozegrano Drużynowy Turniej o Puchar Starosty Nidzickiego. „Orlęta-Łuków” w tym rankingu znalazły się na drugim miejscu za „Miedviediem-Kaliningrad” z Rosji. Trzecie miejsce na podium zajął klub „Nida” z Nidzicy.

W zawodach wystartowało w sumie ponad 50 zawodniczek i zawodników z klubów Polski, Czech i Rosji. (pgl)

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...