22.5 C

Zawody w marszach z kijkami (foto)

W zawodach nordic walking o Puchar Lubelszczyzny, które zorganizowało Stowarzyszenie „Aktywni z Pasją” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w sobotę 20 września wystartowało około 140 osób. Jak się okazało, by pochodzić z kijkami przyjechali nie tylko z różnych miejscowości województwa lubelskiego.

Uczestnicy biorący udział w zawodach byli także z Mazowsza i z województw: Kujawsko-Pomorskiego, Małopolskiego. Pierwsza tego typu imprezę w mieście zorganizowano w malowniczej o tej porze roku scenerii Zalewu Zimna Woda. Zawodnicy startowali na trasach o dwóch dystansach – 5 i 10 km.

Na dystansie 5 km wśród mezczyzn najlepiej wypadli: Łukasz Guz z Lubartowa, Krzysztof Piech z Białej Podlaskiej i Łukasz Witczuk z Siedlec. W grupie kobiet startujących na dystansie 5-kilometrowym zwyciężyła Grażyna Troniarz z Raszyna. Na II i III pozycji uplasowały się kolejno – Jolanta Uss z Białej Podlaskiej oraz Agnieszka Staniszewska z Łukowa.

W grupie mężczyzn startujących na dystansie 10 km zwyciężył Marek Mandziuk z Białej Podlaskiej przed Ireneuszem Popławskim i Piotrem Wietoszką (obaj z Białej Podlaskiej). W grupie kobiet maszerujących na tym samym dystansie najlepsze wyniki uzyskały: Jolanta Kaparuk z Worsów (pow. radzyński) – I m., Agnieszka Kliczkowska z Puław oraz Marta Mandziuk z Białej Podlaskiej – II i III m.

W imprezie wzięli również udział niepełnosprawni, których oceniano odrębnie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Ewa Chabros z Garbowa (w kat. kobiet) oraz Jarosław Czarnecki z Lubartowa (w kat. mężczyzn). II i III miejsca zajęli natomiast: Ewa Kaczor i Danuta Korycińska (obie z Łukowa) oraz Artur Jednac z Leżajska i Henryk Kacprzak z Łukowa.

Najlepszym wręczono puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez liczne grono sponsorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali natomiast upominki i pamiątkowe medale.

Impreza odbyła się pod patronatem marszałka województwa lubelskiego, starosty powiatu łukowskiego, burmistrza Łukowa i wójta gminy Łuków. (pgl)

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...