16.7 C

Laury młodych techników

W Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie 18 marca odbyły się Eliminacje Okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Zwyciężyła młodzież z Białej Podlaskiej, a na eliminacje centralne pojadą zwycięzcy z łukowskiego „Kościuszki”, z ZS nr 1 w Białej Podlaskiej i ZS nr 1 w Łukowie.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów zdobyła grupa z Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, która zajęła I miejsce. W zwycięskiej drużynie były: Aleksandra Szymańska, Klaudia Gregor i Magda Wiktoruk.

Na II miejscu uplasowała się reprezentacja Zespół Szkół nr 1 w Łukowie. Byli w niej: Sebastian Brodzik, Mateusz Osiak i Przemysław Szczygielski. Trzecie miejsce przypadło w udziel grupie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej, czyli Pawłowi Zaciurze, Pawłowi Pyndrykowi i Kamilowi Mrozowi.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył K. Okliński z I LO w Łukowie, drugie miejsce zajęła A. Szymańska z Zespołu  Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, a trzecie – S. Brodzik z Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie. I właśnie ta trójka weźmie udział w eliminacjach krajowych. Uroczyste podsumowanie olimpiady nastąpi 13 maja.

Finalistów z łukowskiej ZS nr 1 przygotowywał Grzegorz Wójtowicz. Za sprawne zorganizowanie eliminacji okręgowych odpowiadali wspólnie Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji z Lublina oraz Zespół Szkół nr 1 w Łukowie. (pgl)