12.9 C

Łuków: Ogólnopolskie Biegi
im. ks. Brzóski

Dziś Łuków odwiedzili biegacze z województwa lubelskiego i z Mazowsza. Okazją do spotkania były XXI Ogólnopolskie Biegi im. ks. Stanisława Brzóski na trasie Jata-Ławki-Łuków. W imprezie wzięło udział 76 osób.

Wszystkim udało się bieg ukończyć. Biegacze wystartowali na dwóch trasach – o długości 5  i 10 km. Przed biegiem, przy pomniku bohaterskiego księdza generała, kapelana i dowódcy powstańczego, znajdującego się w Jacie, sportowcy złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Wśród biegnących na dystansie 5 km w kat. open I miejsce zajął Krzysztof Cabaj z Domanic w grupie mężczyzn i Magdalena Niedziółka z Siedlec w grupie kobiet. Spośród młodzieży do 15 lat najlepiej dystans pokonał Piotr Zalewski z Łukowa w grupie chłopców i Julia Domańska z Suchocina w grupie dziewcząt.

Przy ocenie biegaczy startujących w biegu na dystansie 10 km zastosowano więcej podziałów wiekowych. Pierwsza grupa to 16-29 lat. Spośród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Kamil Młynarz z Kraśnika, a wśród kobiet Weronika Młodzikowska z Adamowa. W kat. 30-39 lat zwyciężyli – Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Magdalena Cąkała z Adamowa. W kat. 40-49 lat zwycięzcą został Piotr Mierzejewski z Siedlec. Laureatem I miejsca w kat. 50-59 lat został Andrzej Majewski z Białej Podlaskiej, natomiast w kat. 60 lat i więcej najlepiej przebiegł dystans Marek Czernecki z Łukowa.

Impreza odbywała się pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łukowa. Biegaczom, którzy zajęli najlepsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych pamiątkowe puchary wręczali – przewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Jodełko oraz wiceburmistrz Łukowa, Marcin Mateńko. Puchary ufundowała Huta Szkła Gospodarczego w Hucie Dąbrowie. (pgl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Śmiertelny wypadek w gminie Suchożebry (AKTUALIZACJA)

1 lutego w miejscowości Sosna-Korabie około 20-letni mężczyzna kierujący samochodem bmw wypadł z drogi i wpadł na częściowo zadrzewioną łąkę.

Nie żyje 3-letnia dziewczynka, matkę aresztowano

W nocy z 1 na 2 sierpnia do jednego...

Siedlce: Szalony pościg za kierowcą BMW. Staranował dwa radiowozy i ranił policjanta

Minionej nocy na ulicach Siedlec i okolicznych miejscowości odbywał...

Tragiczny wypadek w Żelechowie. Potrącona 13-latka zmarła…

29 sierpnia w Żelechowie kierujący samochodem osobowym potrącił 13-latkę...

Siedlce: Wulgarny rysunek i poprzebijane opony w kilkudziesięciu samochodach

Dzisiejszej nocy, około północy na ul. Partyzantów w Siedlcach...

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.