Zakład Karny Siedlce i Stowarzyszenie Wspólnota Arche po raz kolejny stworzyli wspólnie projekt, który zaowocował pojazdami z ręcznie zdobioną karoserią. Taki rodzaj kreatywności nie jest typowym elementem w procesie resocjalizacji, jednak może przyczynić się do jej skuteczności, gdyż angażuje skazanych oraz przekazuje im wiedzę o tolerancji, np. wobec osób z niepełnosprawnością czy zaburzeniami psychicznymi.
Kolejna edycja nietypowego programu resocjalizacji z zakresu przeciwdziałania prokryminalnym postawom, zatytułowana “Tolerancja”, jest adresowana do recydywistów penitencjarnych. Przedsięwzięciu towarzyszą warsztaty poruszające problematykę tolerancji względem osób, poglądów i narodowości.
Funkcjonariusze Służby Więziennej zaangażowali chętnych osadzonych do udziału w programie resocjalizacji, podczas którego powstają mobilne dzieła sztuki. Pojazdy na potrzeby działań resocjalizacyjnych zostały udostępnione przez Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Zajęcia plastyczne są oparte na oddziaływaniach arteterapeutycznych, w których z założenia uczestniczyć może każdy; nie trzeba być uzdolnionym plastycznie, ponieważ zamiarem wspólnych działań nie jest ocena konkretnych przejawów twórczości, ale stworzenie poprzez rysunek bramy do świata wewnętrznego danego człowieka – świata uczuć i emocji, do którego niejednokrotnie ciężko jest się dostać przy pomocy innych metod.
Niesłabnące zainteresowanie osadzonych udziałem w projekcie pozwala przypuszczać, że wkrótce zza wysokiego muru Zakładu Karnego Siedlce wyjadą kolejne mobilne dzieła sztuki.
Zdjęcia i informacja za ZK w Siedlcach
Na wolności rąbią kradną a w kryminale na malowanie im się zbiera to dopiero talent no po prostu do rany przyłóż zamiast okraść babcie na wnuczka powinien narysować tam gołębia na kopercie przecudowne chłoptasie
Ja podstawie swój niech mi pomalują, może być reklamą więzienia.
Postaw rękę lub inną część ciała “_ Pomalują dokładnie i będzie piękny obrazek do końca Twoich dni 🙂
Poradnik typu “Jak za darmo sobie odpicować brykę?”.
drukarnia gratis
Podstawie swój niech mi pomalują może być reklamą więzienia.
Ja mam narciarza na plecach