7.1 C

Złoto, srebro i…
dzik w Adamowie

W minioną sobotę, 2 lipca w Adamowie po raz piąty Półmaraton Tradycji oraz III etap Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking. Trasy wyznaczono urokliwymi dróżkami w Lasach Gułowskich. Do Adamowa zjechały dziesiątki miłośników biegania i maszerowania nordic walking z całej Polski.

W zawodach wzięło udział ponad 300 osób. Wśród nich również zawodnicy z Siedlec, którym udało się zdobyć aż 6 medali na dystansach 5 i 10 km. Sportowcom doskwierał 30-stopniowy upał.

Zwycięzcami w półmaratonie zostali: Seweryn Duda, reprezentujący 16 Batalion Powietrzno-Desantowy z Krakowa, Krzysztof Misiurek (bez przynależności klubowej) oraz Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team z Siedlec.

W gronie chodziarzy nordic walking 5 reprezentowało Siedlecki Klub Luki Team Nordic Walking. Na dystansie 5 km siedlczanie zdobyli dwa medale – jeden zloty i jeden srebrny. W marszu na 10 km wywalczyli dwa złote i jeden srebrny.

W tym samym czasie odbywały się zawody Pucharu Polski w Nordic Walking w Polanicy Zdroju, gdzie mieszkańcy Siedlec wywalczyli miejsca medalowe – informuje Łukasz Witczuk. – Maciej Karasiński na 10 km zajął I miejsce, a mnie udało się uplasowac na II pozycjiw marszu na dystansie 5 km.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy tej sportowej imprezy mogli wziąć udział w pieczeniu dzika i jego degustacji.

Zderzenie na DK2. Sprawca nietrzeźwy

W miejscowości Chromna, na skrzyżowaniu DK2 i drogi w...

Atak nożownika

78-latek w samochodzie został zaatakowany ostrym narzędziem. W miejscowości Brzozowica...