8.2 C

Trzeci Dołęga Mistrzem Polski!

Łukowianin Daniel Dołęga, najmłodszy spośród trójki braci Dołęgów, słynnych ciężarowców, idzie śladami Roberta i Marcina. Na zawodach Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów w Mroczy w województwie kujawsko-pomorskim zdobył tytuł Mistrza Polski!

D. Dołega startuje w barwach Klubu Sportowego „Budowlani-Opole”. W Mroczy, gdzie zawodnicy mieli okazje uzyskać kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, dźwigał w kategorii +105 kg. Uzyskał najlepszy wynik w rwaniu – 180 kg. W podrzucie też nie miał konkurencji zakładając na sztangę 220 kg i prawidłowo ten ciężar podnosząc. W sumie dało to zawodnikowi łączny wynik 400 kg w dwuboju.

D. Dołęga zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski i dołączył 29 medal do wspólnej kolekcji tych trofeów braci Dołęgów.

Na zawodach w Mroczy ŁKS „Orlęta-Łuków” reprezentował Patryk Czerwonogrodzki, podopieczny Roberta Dołegi. Startował w kat. 62 kg i wywalczył 103 kg w rwaniu oraz 122 kg w podrzucie, co w dwuboju dało mu wynik 225 kg.

Zderzenie na DK2. Sprawca nietrzeźwy

W miejscowości Chromna, na skrzyżowaniu DK2 i drogi w...

Kontrowersyjne „alkotubki” – alkohol w opakowaniach przypominających musy dla dzieci

W polskich sklepach pojawiły się alkohole sprzedawane w tubkach,...

Atak nożownika

78-latek w samochodzie został zaatakowany ostrym narzędziem. W miejscowości Brzozowica...