W minioną niedzielę (15 czerwca) w Radomyśli w gminie Wiśniew uroczyście odsłonięto pomnik, upamiętniający trzy wielkie rocznice: 30-lecie wyboru papieża Jana Pawła II, 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 80-lecie OSP w Radomyśli. Tego dnia obchodzono strażacki jubileusz. Dwie następne wielkie rocznice dopiero przed nami.
Uroczystość rozpoczeła się w miejscowym kościele, gdzie proboszcz, ks. Tadeusz Gruza odprawił mszę świętą. Po mszy pochód na czele z orkiestrą strażacką z Sokołowa Podlaskiego, kompanią reprezetacyjną OSP gminy Wiśniew i pocztami sztandarowymi przeszedł na plac przed strażnicą OSP. Tu prezes radomyskiej OSP, Henryk Chromiński witał zaproszonych gości. Po ceremonii powiatania druh Antoni Wiszniewski przybliżył zebranym historię OSP w Radomyśli. Straż w tej miejscowości powstała w 1928 roku. Inicjatorami powołania jednostki OSP byli miejscowi rolnicy, którym przewodził Ignacy Krasuski. Radomyska straż przechodzila różne koleje losu. Obecnie skupia 79 druhów (w tym 17-osobowa drużyne młodzieżową) i jest jedną z lepszych jednostek w gminie Wiśniew.
Z okazji jubileuszu OSP w Radomyśli została odznaczona złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. Srebrne medale zostały też wręczone Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Radomyśli i miejscowemu Kołu Gospodyń Wiejskich. Medlami i strażackimi odznaczeniami uhonorowano też wielu druhów radomyskiej OSP. Najstarszy strażak, Andrzej Radomyski został uhonorowny złotym medalem związku OSP, a jego kolega, Stanisław Remiszewski otrzymał honorowy medal im. Bolesława Chomicza.
Gratulacje dla strażaków z Radomyśli przekazali licznie przybyli goście, m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego, Krzysztof Borkowski, zastępca komendata mazowieckiego PSP, Jan Osiej, komendant PSP w siedlcach, Tomasz Iwański, prezes Zarządu Powiatowego OSP, Mirosław Bieniek, przedstawiciele straży z niemieckiego powiatu Oberhavel i szef gabinetu ministra rolnictwa Marka Sawickiego, Przemysław Litwiniak. Przedstawiciel ministra, wręczając prezesowi OSP okazały puchar, stwiedzil, że Marek Sawicki, którego z Radomyślą wiążą rodzinne korzenie (matka ministra pochodzi z tej miejsowości), chciał przybyć tu osobiście, jednak dzień wcześniej wydawał za mąż córkę i to jest niejako usprawiedliwieniem jego nieobecności.
Po zakończeniu cereremonii strażackich nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika trzech rocznic. Pomysłodawcami budowy monumentu, wzorowanego na trzech krzyżach, które stoją przed Stocznią Gdańską, byli Jadwiga i Jerzy Orzyłowscy z Radomyśli. Oni szukali sponsorów, a sama konstrukcja monumentu została wykonana w firmie „Kolt-Metal”, należącej do Jerzego Orzyłowskiego. Pomnik stanął na rondzie w centrum wsi, nieopodal remizy strażackiej. Z trójkatnego obelisku, na którym są umieszczone trzy tablice, poświęcone rocznicom wyboru papieża Jana Pawła II, odzyskania niepodleglości i rocznicy OSP, wyrastają w niebo trzy metalowe krzyże. Na ramionach krzyży napis, którym chrześcijanie rozpoczynają niemal każdą modlitwę: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Pomnik odsłonili: prezes OSP w Radomyśli, Henryk Chromiński, przewodnicząca KGW, Marianna Wiśniewska i wójt gminy Wiśniew, Krzysztof Kryszczuk. Poświęcenia monumentu dokonał ks. Tadeusz Gruza.
Uroczystości w Radomyśli uświetniły występy: zespołów artystycznych z miejscowej szkoły podstwowej i gimnazjum, zespołu ludowego „Wiśniewianie” i strażackiej orkiestry z Sokołowa Podlaskiego.