Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Soseńskiej w gminie Mordy to przykład grupy, która dzięki wspólnej pasji potrafi stworzyć coś wyjątkowego. Ostatnim przejawem aktywności „Babeczek z Wóleczki” była organizacja wiejskich Mikołajek. Panie przygotowały razem z dziećmi całą masę pierniczków o różnych kształtach. Kolorowe lukry i posypki, a przede wszystkim pomysłowość twórców sprawiły, że każdy piernik oryginalnie prezentował się na choince.
– Pomysł na wspólne spędzenie Mikołajek wynika z naszej potrzeby budowania relacji i radosnej atmosfery. W okresie świątecznym chcemy celebrować zarówno tradycję, jak i nowoczesne podejście do życia – podkreśla Mariola Matejczuk, przewodnicząca KGW z Wólki Soseńskiej
Jednak przedświąteczne inspiracje na pierniczkach się nie skończyły, bowiem przed salką wiejską w Wólce Soseńskiej przybyszy wita szopka bożonarodzeniowa oraz Mikołaj na rowerze! Babeczki z Wóleczki w dekoracji tej ujęły bardzo istotne przesłania.
– Szopka to klasyczny symbol Świąt Bożego Narodzenia, który nawiązuje do głębokich wartości i kultury, a Mikołaj na rowerze symbolizuje radość, energię i otwartość na nowe formy wyrazu. Bo rower Mikołaja może również symbolizować troskę o środowisko i nowoczesne podejście do życia. Chciałyśmy, aby dekoracja wywoływała uśmiech, pokazywała kreatywność, a jednocześnie przypominała o tym, co w tym czasie najważniejsze – bliskości, wspólnocie i radości – tłumaczą panie z KGW
Mikołajki nie mogłyby się odbyć bez osobistej wizyty Mikołaja u dzieci, które przybyły na pierniczkowe warsztaty. Przyjechał on do Wólki Soseńskiej na specjalne zaproszenie miejscowego sołtysa – Sebastiana Kołtuniaka. W wydarzeniu uczestniczyli także burmistrz Miasta i Gminy Mordy Łukasz Wawryniuk oraz jego zastępca Piotr Michalak, którzy również przywieźli ze sobą upominki.
– Dla nas to przede wszystkim świetna okazja, żeby spędzić razem czas, pośmiać się i oderwać od codziennych obowiązków – podsumowują panie z KGW. (Z.J.)
Bardzo fajnie tyle że po roku urzędowania burmistrz poza zabawami nie ma żadnych zasług zwykły leń.
Popieram