REKLAMA
-3.8 C
Siedlce
Reklama

Nowe władze Stowarzyszenia Lokalna Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

12 lutego w Dworze Mościbrody odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, podczas którego udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wybrano nowe władze LGD na lata 2025-2028.

Od powstania siedleckiej LGD w 2013 r. zasadą jest, że we władzach organizacji swoich przedstawicieli mają wszystkie samorządy, wchodzące w jej skład (gminy: Domanice, Kotuń, Mokobody, Mordy, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn oraz Powiat Siedlecki). Prezes, podsumowując kadencję, podziękował ustępującym członkom władz statutowych za zaangażowanie w działalność LGD Ziemi Siedleckiej, którego owocem były miliony złotych, które trafiły do mieszkańców 10. gmin powiatu siedleckiego w formie dofinansowania projektów samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw oraz osób fizycznych, które założyły własną działalność gospodarczą.

– Jesteśmy organizacją, która skupia różne światy: samorządy, biznes, organizacje sektora społecznego oraz lokalnych liderów. W tak dużej grupie ludzi są też różnice światopoglądowe czy polityczne, ale nigdy nie przeszkadzały nam one w funkcjonowaniu naszej LGD. Zawsze, ponad przeróżnymi podziałami, potrafiliśmy dogadać się, wypracowywać kompromisy i dobrze współpracować. Nie wszędzie jest taka zgoda, o czym można przekonać się choćby w sąsiednich powiatach. Jesteśmy przykładem dla innych i za to Wam dziś szczególnie dziękuję –mówił w swoim przemówieniu prezes Hubert Pasiak.  Został nagrodzony gromkimi brawami.

Podczas Zebrania wybrano nowych członków władz LGD Ziemi Siedleckiej, tj..: Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Rady (organ decyzyjny, której wyłączną kompetencją jest ocena i wybór wniosków o wsparcie finansowe z Lokalnej Strategii Rozwoju. W LGD Ziemi Siedleckiej ustalono, że składa się z przedstawicieli sektora publicznego, społecznego i gospodarczego, w tym reprezentantów wszystkich gmin członkowskich  oraz Powiatu Siedleckiego).

ZARZĄD:

Hubert Pasiak – prezes Zarządu (wójt gminy Zbuczyn)

Henryk Brodowski – wiceprezes Zarządu (wójt gminy Siedlce)

Wojciech Klepacki –wiceprezes Zarządu (wójt gminy Wodynie)

Daniel Celiński – skarbnik Zarządu (wójt gminy Kotuń)

Dorota Dmowska-Paczuska– sekretarz Zarządu (wójt gminy Mokobody)

Łukasz Albin Wawryniuk – członek Zarządu (burmistrz miasta i gminy Mordy)

Karol Tchórzewski – członek Zarządu (starosta siedlecki)

KOMISJA REWIZYJNA:

Barbara Rybaczewska – przewodnicząca (wójt gminy Wiśniew)

Jerzy Długosz – wiceprzewodniczący (wójt gminy Skórzec)

Tomasz Starzewski –członek (wójt gminy Suchożebry)

Tomasz Miszta – członek (wójt gminy Domanice)

RADA:

Grzegorz Kośny – gmina Siedlce

Dominika Łastowska-Pietrasik – gmina Skórzec

Marlena Paczek – gmina Wodynie

Jarosław Dobrowolski – gmina Kotuń

Małgorzata Borkowska – gmina Wiśniew

Katarzyna Karpiarz – gmina Domanice

Tomasz Borzyński – miasto i gmina Mordy

Jadwiga Będkowska – powiat siedlecki

Monika Sarnowska – gmina Suchożebry

Piotr Giziński – gmina Mokobody

Beata Izdebska – gmina Wiśniew

Aleksandra Kryszczuk – gmina Zbuczyn

Renata Bogdalska-Gałach – gmina Siedlce

Aneta Irena Woźniak – gmina Wiśniew.

Podczas Walnego Zebrania, oprócz wyboru nowych władz, podsumowano działalność stowarzyszenia w 2024 roku oraz kadencji 2022-2025, podjęto uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdań, udzielenia absolutorium członkom Zarządu oraz aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. Członkowie LGD zostali poinformowani o nadchodzących naborach wniosków o dofinansowanie, które wkrótce ogłosi siedlecka LGD. Dyskutowano również o stanie wdrażania strategii oraz o przyszłych działaniach na rzecz rozwoju lokalnego. Była to okazja do wymiany doświadczeń i wspólnego ustalenia kierunków pracy na kolejne lata. 

22 KOMENTARZE
  1. ciekawe ile taka organizacja i cała świta zacnych osobistości kosztuje podatników, kompetencje takich organizacji powinny brać na siebie gminy bo pracuje tam coraz więcej osób a pracy mają coraz mniej.

    • Gdyby zacne grono tygodnikowych trolli miało cokolwiek pojęcia, wiedziałoby, że w LGD członkowie władz nie pobierają wynagrodzenia. Skorzystałem z dotacji LGD i naprawdę razi mnie, że ludzie bez pojęcia krytykują. Panie Prezesie, gratuluję wyboru i życzę powodzenia! To samo wszystkim wybranym! Alleluja i do przodu!

  2. Kółeczko wzajemnej adoracji i kasa dla swoich pisowcow dlatego nasze rewiry są takie zacofane jak tu gdzie platforma dają wg klucza normalnego a tu wg partyjnego

  3. co tydzień spotkania, rauty, i lans. A bieda aż piszczy. Stowarzyszenie jest inicjatywą własną, więc się pytam który tam obecnych przyjechał na koszt własny nie używając auta służbowego? ***

  4. Spotkania, rauty, studniówki itp – tu kawusia, tam koniaczek, Karnawał trwa – żyć nie umierać. Przecież nas wybrano, suweren zdecydował, suweren płaci i kropka.

  5. No to teraz będą kręcić LGD-lody .Dobrali się jak w korcu maku sami najlepsi włodarze z okolicy Siedlec .Żadna siła nie przeszkodzi jak się ma taką szefową komisji rewizyjnej . Nikt mi nie powie że działają za dziękuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Pożar kurnika. Wewnątrz są kury

Zapaliła się ściółka. Na miejscu działa 7 jednostek straży...

Potrącenie dwóch osób na przejściu

Kierujący samochodem osobowym potrącił dwie osoby. -Ze wstępnych informacji wynika,...

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zderzenie autobusu z osobówkami w Woli Suchożebrskiej

Po godzinie 15 w miejscowości Wola Suchożebrska doszło do...

Autostradą z Siedlec do Warszawy

Już jutro, 18 grudnia, zostanie udostępniony do użytku 13-kilometrowy...

Zaginiona nastolatka odnalazła się

Policjanci mińskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności poszukiwawcze za 16-letnią...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje