REKLAMA
1.3 C
Siedlce
Reklama

„Gra o Grę” – Zagraj z nami!

Kto zagra w planszową grę „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej”, przygotowaną przez Lokalną Grupę Działania „Razem ku Lepszej Przyszłości” z Łukowa, ten przekona się, że Ziemia Łukowska jest wyjątkowa pod wieloma względami. Tę planszówkę można wygrać!

Gra w planszówki to nie tylko moda. Dzięki grze „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej” można zdobyć wiedzę o regionie. Docenią ją starsi i dzieci. Zabawa ma poziomy: „turysty”, „wędrowca” i „przewodnika”. Jest doskonałą propozycją na integrację międzypokoleniową. Polega na wcieleniu się w rolę turysty, zwiedzającego atrakcyjne zakątki Ziemi Łukowskiej.
Miejsca te leżą na 300-kilometrowym Szlaku Ziemi Łukowskiej. Gracze mają do dyspozycji różnokolorowe pionki oraz karty z postaciami, pytaniami i herbami. Odwiedzają na planszy rezerwaty przyrody, odkrywają amonity, poznają bohaterów walk narodowowyzwoleńczych i miejsca, gdzie je toczono. Dzięki temu mają okazję lepiej poznać Henryka Sienkiewicza, Aleksandra Świętochowskiego, Marię Kownacką, Helenę Mniszkówną i in.

Co istotne, poznawanie historii regionu można w każdym momencie przenieść z gry do rzeczywistości. Wystarczy zorganizować wycieczki w wybrane miejsca. Może być też odwrotnie. Po obejrzeniu ciekawych okolic, można zasiąść do gry. Aby dobrze się bawić, wystarczy minimalna wiedza o powiecie łukowskim.
Jak zdobyć planszówkę?
Najlepiej we wspólnym konkursie LGD i redakcji „Tygodnika Siedleckiego”. Jeszcze trwają wakacje, więc warto wsiąść do pociągu, autobusu, samochodu, a najlepiej na rower, i etapami objechać Szlak Ziemi Łukowskiej. Konkurs polega na jak najszybszym udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania konkursowe i przesłaniu ich mailem ze zdjęciem wypełnionego kuponu konkursowego na adres: poczta@lgdrazem.pl (temat maila – „Gra o Grę”). Można też wysłać odpowiedzi tradycyjną pocztą na adres: Lokalna Grupa Działania „Razem ku Lepszej Przyszłości”, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków (z dopiskiem „Gra o Grę”). Wówczas do listu trzeba dołączyć wypełniony kupon, wycięty z gazety.

Pierwszych 5 autorów prawidłowych odpowiedzi, nadesłanych drogą mailową, jak i pierwszych 5 nadawców listów tradycyjnych z prawidłowymi odpowiedziami otrzyma od LGD grę „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej”!
Co więcej – LGD „Razem ku Lepszej Przyszłości” ufundowało dodatkowe 3 egzemplarze gier dla Czytelników „Tygodnika Siedleckiego”, którzy pierwsi prześlą mailem najatrakcyjniejsze zdjęcia, wykonane na Szlaku Ziemi Łukowskiej (temat maila – „FotoGra”). Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność wkomponowania w zdjęcie naszego tygodnika. Do zdjęć też należy dołączyć skan albo fotografię wypełnionego kuponu z gazety. Najładniejsze fotografie z wakacyjnych wypraw na Ziemię Łukowską „Tygodnik Siedlecki” opublikuje na swych łamach.
Zapraszamy z łukowską LGD do wspólnej zabawy! Czas nadsyłania odpowiedzi i zdjęć wyznaczamy do 31 sierpnia. Listę nagrodzonych zwycięzców w poszczególnych kategoriach podamy na naszych łamach już w środę 4 września.
Gra „Na Szlaku Ziemi Łukowskiej” została przygotowana i wydana dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. LGD „Razem ku Lepszej Przyszłości” skorzystało z dotacji PROW w ramach międzynarodowego projektu współpracy „Promocja i turystyka”.

Pytania konkursowe
1. Z Ziemi Łukowskiej pochodzą ludzie znani w Polsce. Są też osoby, które dokonały ważnych rzeczy, ale mniej się o nich mówi. Powiedz, skąd pochodził i czym zajmował się Kazimierz Lewicki oraz skąd pochodził Jan Korzybski, za co i jakim odznaczeniem wojskowym go wyróżniono.
2. Przyroda Ziemi Łukowskiej zachwyca niespotykanymi okazami. Takim jest np. okratek australijski. Powiedz, czy to chroniony ptak, zaaklimatyzowany zamorski owad, czy też grzyb. Podaj jego kolor i miejsce występowania na Ziemi Łukowskiej.
3. Podaj, w okolicach jakiego dawnego miasta prywatnego na terenie Ziemi Łukowskiej znajdują się jedyne na Lubelszczyźnie wały i pozostałości fosy wczesnośredniowiecznego grodziska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Ciężarówka w peugeota, peugeot w audi…

25 listopada o godz. 8.45 na S17 w kierunku...

Zderzenie opla z fiatem ducato. Kierująca 35-latka trafiła do szpitala

25 listopada po godz. 9 w Jedlance (gm. Stoczek...

Sokołowski szpital tonie w długach

Placówka nie płaci ZUS, nie reguluje rachunków, nie wypłaca...

Burmistrz odwołała dyrektora SOK. Prokuratura: „Nie ma znamion przestępstwa”

Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, został odwołany przez burmistrz Iwonę Kublik na półtora roku przed zakończeniem kadencji. Decyzja zapadła w oparciu o protokół komisji rewizyjnej, który wskazywał na rzekome nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie znajdując znamion przestępstwa.

Wszyscy tacy sami… W pogoni za trendami

Zauważyliście, że wielu młodych ludzi wygląda i zachowuje się...

Rondo El Greca u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce radni zdecydują czy...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje