REKLAMA
23.5 C
Siedlce
Reklama

A urzędy dziwnie opieszałe

Dopiero po interwencji „Tygodnika Siedleckiego” inspektor nadzoru budowlanego w Łosicach zdecydował się wszcząć kontrolę u lokalnego biznesmena.

Jan Oleksiuk z żoną prowadzą od kilku lat jedną z większych firm transportowych w Łosicach. W 2012 r. biznesmen złożył do gminy wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, by na działkach rolnych w Szańkowie dopuścić zabudowę usługową i techniczno-produkcyjną.

Plan zmieniono w grudniu 2014 r., miesiąc po zaprzysiężeniu nowego burmistrza Mariusza Kucewicza. Uchwała w sprawie czterech działek w Szańkowie była jedną z pierwszych, podjętych przez nową radę. W Szańkowie powstała baza transportowa, w której samochody ciężarowe są wynajmowane, sprzedawane i naprawiane. Są tam także: firma leasingowa, garaże i parking dla TIR-ów. Tylko że biznesmen otrzymał pozwolenie na budowę budynków na… działalność rolniczą.

Bo był w budowie…

Rok temu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził na działkach kontrolę po informacji od policji o możliwym prowadzeniu działalności gospodarczej przez państwo Oleksiuków w budynkach do tego nieprzeznaczonych. Pozwolenia na budowę wydano na budynek gospodarczy do przechowywania sprzętu rolniczego oraz na magazyn dla płodów rolnych. Czy istotnie takie wybudowano?

Nadzór budowlany postępowanie umorzył, bo… budynki były wówczas w budowie.

– W budynku na sprzęt rolniczy trwały prace wykończeniowe: montaż drzwi wewnętrznych, malowanie ścian, montaż mebli. Roboty prowadzono zgodnie z projektem budowlanym – mówi Sylwester Chwedczuk, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łosicach. – Budowa magazynu do płodów rolnych została wstrzymana przez inwestorów, wykonano blisko połowę konstrukcji stalowej budynku. Podczas kontroli na działce znajdowały się sprzęt i maszyny rolnicze. Budynki podczas prowadzonego postępowania nie były użytkowane w żaden sposób. Od tej kontroli minął rok…

I jest baza

Tymczasem w Szańkowie funkcjonuje baza transportowa. W jakich pomieszczeniach?

Zdjęcia satelitarne z geoportalu przesłaliśmy inspektorowi Chwedczukowi. Poinformowaliśmy go, że budynki są użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, bo nie ma tam magazynów płodów rolnych. Jest za to biuro firmy leasingowej i cała infrastruktura firmy transportowej.

PINB w Łosicach nie podjął jednak żadnych działań, choć informowaliśmy, że budynek „w budowie” od dawna jest użytkowany. Potwierdził nam to właściciel firmy, która wykonywała prace budowlane na zlecenie Jana Oleksiuka.

– Temat był zakończony 5 lat temu. Przekazaliśmy budynki, zostało kilka rzeczy do dokończenia. Dokumenty, dotyczące odbioru budynku, przekazałem mu 2 lata temu, bo były problemy z rozliczeniem, ale dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach – powiedział nam Grzegorz Żuk.

Jak to się stało, że podczas kontroli inspektoratu garaże zamieniły się w magazyn płodów rolnych, nie było na placu TIR-ów, i wciąż trwał remont?

– Tam żadne prace budowlane nie są od dawna prowadzone. Już dawno wszystko było na „tip top” – śmieje się łosicki urzędnik, chcący pozostać anonimowym. – W tym niezalegalizowanym budynku jadali obiady łosiccy samorządowcy, zapraszani przez biznesmena.

Gdy mimo naszych informacji łosicki nadzór budowlany nie podjął interwencji, poprosiliśmy o komentarz Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Marcin Dramiński, starszy specjalista w Wydziale Orzeczniczo-Prawniczym WINB zapewnił nas, że wojewódzki inspektorat wystąpi do PINB w Łosicach o przekazanie relacji z podejmowanych działań, dotyczących legalności budynków w Szańkowie.

Inspektor w Łosicach zmienia zdanie

Po raz kolejny zwróciliśmy się do PINB w Łosicach, wysyłając zdjęcia z fanpage’u firmy państwa Oleksiuków. Na zdjęciu Jan Oleksiuk stał z kobietami w biurze, znajdującym się na terenie firmy w Szańkowie. Skoro budynki nie zostały zalegalizowane to mogą przebywać w nich ludzie?

– Ze zdjęcia wynika, że było ono zrobione w jedynym budynku, przekazanym do użytkowania – uznał Sylwester Chwedczuk.

A jaki to budynek?

– To budynek gospodarczy do przechowywania sprzętu rolniczego – wyjaśnił inspektor.

Ten budynek został przekazany do użytkowania we wrześniu 2018 r. Tylko że nie przechowuje się w nim sprzętu rolniczego.

– Nie prowadziliśmy postępowania legalizacyjnego w celu zmiany sposobu użytkowania budynku na usługowy – przyznał inspektor Chwedczuk. – Po nowych informacjach o użytkowaniu budynku niezgodnie z przeznaczeniem, otrzymanych od redakcji, podjęliśmy decyzję o ponownym wszczęciu postępowania w tej sprawie. Kontrola odbędzie się jeszcze w tym miesiącu – mówił w połowie sierpnia.

Inspektor potwierdził, że budynek gospodarczy można użytkować jedynie do celów gospodarstwa rolnego. Użytkowanie budynku jako bazy firmy transportowej, w której znajdują się biura, księgowość i logistyka – narusza przepisy prawa budowlanego i jest samowolną zmianą sposobu użytkowania.

Kontakt się urwał

Jan Oleksiuk sam skontaktował się z nami, zanim do niego dotarliśmy. Skąd wiedział, że powstanie artykuł? Jak stwierdził – trochę od urzędników i trochę od burmistrza. Podkreślił, że wszystkich dobrze zna, a burmistrz to jego kolega. Biznesmen powiedział, że wolałby, aby artykuł nie powstał. Obiecywał, że wszystko zalegalizuje. Podczas spotkania chciał nam wręczyć alkohol z wytwórni wyrobów alkoholowych, w której jest członkiem zarządu. To był ostatni nasz kontakt z biznesmenem. Potem już nie odbierał telefonów, nie odpisał na SMS-a, nie ustosunkował się i nie odpowiedział na wysłane mailowo pytania. A chcieliśmy wiedzieć, czy płaci podatek od działalności gospodarczej i od budynków, przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Bo mamy wątpliwości, skoro cała firma transportowa mieści się w budynku, przeznaczonym do przechowywania sprzętu rolniczego.

Dziwi nas także postępowanie urzędników w tej sprawie. Nie tylko z nadzoru budowlanego. Dla każdego samorządu podatki to przecież podstawa budowania budżetu. Czy w tym przypadku nie doszło do pewnych zaniechań i zaniedbań?

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz nie chciał komentować słów biznesmena o ich znajomości. Burmistrz uznał, że pytania o relacje z biznesmenem nie mają związku z pełnioną przez niego funkcją. Faktem jest, że Jan Oleksiuk w 2014 r. przeznaczył na kampanię KWW Mariusza Kucewicza 1600 zł, co potwierdziło nam Krajowe Biuro Wyborcze delegatura w Siedlcach.


 

Do sprawy na pewno powrócimy. Po naszej interwencji coś ruszyło nie tylko w PINB w Łosicach. Państwo Oleksiukowie 28 sierpnia zgłosili w starostwie zmianę użytkowania budynku do przechowywania sprzętu rolniczego na budynek diagnostyki samochodów ciężarowych z częścią magazynową do przechowywania sprzętu rolniczego.

– Do zgłoszenia inwestor dołączył stosowane dokumenty. Sprawa zostanie rozpatrzona w przeciągu 30 dni – informuje starosta Katarzyna Klimiuk.

53 KOMENTARZE
  1. Masakra
    Przepraszam za OT.Kiedy ruszy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Bialska i Białostocka? To wyjątkowa patologia, aby nadal nie działały światła, które kilka razy już ktoś zniszczył. Dodam, że ruch, jak i parkowanie, jest dość uciążliwy na terenie miasta, a szczególnie w dniach “rynkowych””. Nie wspomnę o godzinach początku i końca pracy “”Plebsu”” “

  2. Masakra
    Przepraszam za OT.Kiedy ruszy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Bialska i Białostocka? To wyjątkowa patologia, aby nadal nie działały światła, które kilka razy już ktoś zniszczył. Dodam, że ruch, jak i parkowanie, jest dość uciążliwy na terenie miasta, a szczególnie w dniach “rynkowych””. Nie wspomnę o godzinach początku i końca pracy “”Plebsu”” “

  3. właśnie tak…
    prowadzi się w naszym kraju biznes- układy układziki zmiana planu zagospodarowania, pieniądze są w stanie załatwić wszystko i nic mu nie zrobią bo jak widać siedzą u niego w… Nadzór budowlany, inspektorzy hehe -dykta, te gminne kliki wszędzie to samo.

  4. kurniki
    Już w Wożnikach działa kaczkarnia , ponoć na wolny tucz kaczek nie potrzebna jest zgoda ,
    mam pytanie ; czy g… kacze mniej śmierdzi od kurzego , gęsiego czy indyczego ???

  5. patologią jest to że
    na swej własności nie można robić co się chce, tylko trzeba kombinować, chodzić załatwiać, szukać znajomości. Jakby w trakcie budowy inwestor stwierdził że musi zmienić plany i budynkach zrobić piekarnię bo taki jest na chwilę obecną popyt to nie nie można bo tam ma być mniej rentowna działalność rolnicza,

  6. Taki temat
    Redakcjo zainteresuj się jak działa deweloperka w Sokołowie Podlaskim – firma Jaczewski. Robią co chcą a urzędy idą im na rękę wbrew prawu.

  7. zawiść
    W Polsce jest taka mentalność że nikomu nie może być trochę lepiej,nie znam właściciela ale dobrze mu życzę sam tego doświadczam ciekawość ludzka nie ma granic.Ps tak humorystycznie podobno w piekle tylko Polacy nie uciekają z kotłów ze smołą bo ich rodacy pilnują żeby przypadkiem drugiemu nie udało się wyjść

  8. To trzeba mieć tupet aby podjąć próbę nacisku aby artykuł się nie ukaxal
    Biznesmen jest dobrze poinformowany i ma koneksje w urzędach i włodarzy miasta i gminy nie gorzej w Łosicach niż w trzecim świecie.

  9. Reka reke myje
    Reka rękę myje i koleżeństwo. Burmistrz z Oleksiukiem to są ziomki a pieniądze robią swoje. A zrobienie parku przez Wawryniuka to co przypadek… ludzie ogarnijcie się a kurniki na około to przypadek od jego rządów ludzie.

  10. Bez tytułu
    Dziwią mnie i bulwersują powyższe komentarze. Świadczą one albo o niewiedzy piszących, albo niektóre komentarze piszą osoby, o których jest ten artykuł. Na całym świecie jest obowiązek podatkowy. I czy mi się to podoba, czy nie muszę je płacić. Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, czyli moja własność nie służy mi do generowania dochodu, a jedynie zaspakaja moje potrzeby. Konkretny przykład: jestem właścicielką 50-metrowego mieszkania z 15-metrowym miejscem postojowym w garażu podziemnym. Jeśli moja gmina przyjęła maksymalne stawki podatku od nieruchomości, to muszę w roku zapłacić: Mieszkanie 50 m2 x 0,77 zł=38,5 zł, Miejsce postojowe 15 m2 x 7,77 zł=116,6 zł. Czy jest to logiczne i sprawiedliwe? – nie dyskutuję z tym, płacę. Jeśli bohater artykułu jest rolnikiem i wykorzystuje swoją własność do prowadzenia działalności rolniczej, niech płaci podatki, tak jak rolnik. Czy jest to logiczne i sprawiedliwe? – nie dyskutuję z obowiązującymi stawkami, takie są przepisy. Ale jeśli oprócz działalności rolniczej prowadzi dobrze prosperującą firmę transportową, to niech płaci podatki od takiej działalności. Niech nie robi ze mnie i z podobnych do mnie obywateli naszego kraju, durniejszych niż jesteśmy. Nie jestem Polką, która pilnuje, żeby przypadkiem drugiemu Polakowi nie udało się wyjść w piekle z kotła ze smołą. Jestem Polką, która szanuje siebie i prawo obowiązujące w kraju, w którym żyję. W USA przedsiębiorca opisany w artykule musiałby liczyć się z przepadkiem majątku i kilka jego pokoleń nie miałoby szans na prowadzenie działalności gospodarczej. Urzędnicy, którzy “przymknęli oko”” na taki proceder – dyscyplinarka. Szanujmy się wzajemnie.”

  11. Bez tytułu
    Dziwią mnie i bulwersują powyższe komentarze. Świadczą one albo o niewiedzy piszących, albo niektóre komentarze piszą osoby, o których jest ten artykuł. Na całym świecie jest obowiązek podatkowy. I czy mi się to podoba, czy nie muszę je płacić. Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, czyli moja własność nie służy mi do generowania dochodu, a jedynie zaspakaja moje potrzeby. Konkretny przykład: jestem właścicielką 50-metrowego mieszkania z 15-metrowym miejscem postojowym w garażu podziemnym. Jeśli moja gmina przyjęła maksymalne stawki podatku od nieruchomości, to muszę w roku zapłacić: Mieszkanie 50 m2 x 0,77 zł=38,5 zł, Miejsce postojowe 15 m2 x 7,77 zł=116,6 zł. Czy jest to logiczne i sprawiedliwe? – nie dyskutuję z tym, płacę. Jeśli bohater artykułu jest rolnikiem i wykorzystuje swoją własność do prowadzenia działalności rolniczej, niech płaci podatki, tak jak rolnik. Czy jest to logiczne i sprawiedliwe? – nie dyskutuję z obowiązującymi stawkami, takie są przepisy. Ale jeśli oprócz działalności rolniczej prowadzi dobrze prosperującą firmę transportową, to niech płaci podatki od takiej działalności. Niech nie robi ze mnie i z podobnych do mnie obywateli naszego kraju, durniejszych niż jesteśmy. Nie jestem Polką, która pilnuje, żeby przypadkiem drugiemu Polakowi nie udało się wyjść w piekle z kotła ze smołą. Jestem Polką, która szanuje siebie i prawo obowiązujące w kraju, w którym żyję. W USA przedsiębiorca opisany w artykule musiałby liczyć się z przepadkiem majątku i kilka jego pokoleń nie miałoby szans na prowadzenie działalności gospodarczej. Urzędnicy, którzy “przymknęli oko”” na taki proceder – dyscyplinarka. Szanujmy się wzajemnie.”

  12. sąsiad smrodak
    Redakcja niech lepiej zainteresuje się ściekami lejacymi się w lesie niedaleko bazy państwa Oleksiukow i smrodem nie do zniesienia z przybytkow produkcyjnych postawionych w Mszanskim lesie innego biznesmena losickiego, macie takie drony… Pan G. poza tym zasmrodzil cała gminę Łosice, obstawiajac z każdej strony Losice kurnikami… Za takich smrodakow trzeba się brać, przez których ludzie wymiotuja na własnych podwórkach i nie mogą otworzyć okna, nie mówimy o sąsiada g tylko o smród ie unoszący się ponad 10km…

  13. Pamiętacie artykuł o przedsiębiorcy który wywiózł śmieci do Olszanki?
    Jakis czas temu pojawil sie tu artykul jak to pewien przedsiębiorca z Łosic wywiózł odpady innego przedsiębiorcy na teren gminy Olszanka. Niestety p. Redaktor ani się zająkneła o nazwiskach przedsiębiorców tym bardziej nie podała nazwy firm. Ciekawe dlaczego? W tym artykule tylk peselów brakuje 😉

  14. Brakuje kilku szczegółów:))
    Przedsiębiorca złożył wniosek w 2012, burmistrzem był wtedy Kobyliński. To za tego burmistrza została przeprowadzona procedura zmiany planu. W skład nowej rady gminy w 2014 wchodzili w większości radni działający za Kobylińskiego. To radni podejmują uchwały a nie burmistrz. Nowy burmistrz zazwyczaj na 1 sesji ma uchwały przygotowane jeszcze za poprzednika. Kos tu jest chyba nierzetelny w opisie sytuacji, prawda?

  15. Wiekszy problem po sasiedzku
    Droga redakcja niech swoje drony uzyje w innym celu, tuz obok bazy pana Oleksiuka w mszanskim lesie obiekt innego “byznesmana”” leje smier.dzace scieki do lasu, fetor jest nie do zniesienia z tejze fabryki, unoszacy sie na kikanascie km, takze czesto w calych Łosicach smier..dzi. Ten czlowiek duzo bardziej zatruwa zycie innym mieszkancom gmin, tak gmin, bo jego brzydko pachnace obiekty rosna jak grzyby po deszczu wokol calych Łosic. I prosze nie piszcie ze na wsi moze smier.dziec. To nie jest fetor typowy dla wsi.Dlaczego droga redakcjo nie dzialasz w tym temacie? Dramat jest wielki…., zwlaszcza dzieci ktore wymiotuja podczas zabawy we wlasnej piaskownicy na wlasnym podworku… dla mnie jest to wielki problem. Ja rozumiem ze kazdy chce jakos zarabiac, ale wszystko jest ok dopóki dajesz zyc innym, i dajesz oddychac innym, gorzej jak przez takie inwestycje w upalne dni nie mozna otworzyc okna wieczorem zeby wywietrzyc domu, czy posiedziec na tarasie czy balkonie w bloku.. No ale coz…niektorym to i piekla bedzie za malo….”

  16. Wiekszy problem po sasiedzku
    Droga redakcja niech swoje drony uzyje w innym celu, tuz obok bazy pana Oleksiuka w mszanskim lesie obiekt innego “byznesmana”” leje smier.dzace scieki do lasu, fetor jest nie do zniesienia z tejze fabryki, unoszacy sie na kikanascie km, takze czesto w calych Łosicach smier..dzi. Ten czlowiek duzo bardziej zatruwa zycie innym mieszkancom gmin, tak gmin, bo jego brzydko pachnace obiekty rosna jak grzyby po deszczu wokol calych Łosic. I prosze nie piszcie ze na wsi moze smier.dziec. To nie jest fetor typowy dla wsi.Dlaczego droga redakcjo nie dzialasz w tym temacie? Dramat jest wielki…., zwlaszcza dzieci ktore wymiotuja podczas zabawy we wlasnej piaskownicy na wlasnym podworku… dla mnie jest to wielki problem. Ja rozumiem ze kazdy chce jakos zarabiac, ale wszystko jest ok dopóki dajesz zyc innym, i dajesz oddychac innym, gorzej jak przez takie inwestycje w upalne dni nie mozna otworzyc okna wieczorem zeby wywietrzyc domu, czy posiedziec na tarasie czy balkonie w bloku.. No ale coz…niektorym to i piekla bedzie za malo….”

  17. TS nie publikuje wszystkich komentarzy. Komuś fakty nie pasują do przyjętej tezy?
    “W 2012 r. biznesmen złożył do gminy wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego””A gdzie informacja kto był wtedy burmistrzem? Skoro w 2014 r. radni (w większości ci sami co w 2012 r.) uchwalili zmianę na pierwszej sesji, to kto przeprowadził całą procedurę zmiany planu? Tego nie robi się w miesiąc. “

  18. TS nie publikuje wszystkich komentarzy. Komuś fakty nie pasują do przyjętej tezy?
    “W 2012 r. biznesmen złożył do gminy wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego””A gdzie informacja kto był wtedy burmistrzem? Skoro w 2014 r. radni (w większości ci sami co w 2012 r.) uchwalili zmianę na pierwszej sesji, to kto przeprowadził całą procedurę zmiany planu? Tego nie robi się w miesiąc. “

  19. do również patolog
    O światła pytaj generalną dyrekcję dróg krajowych i autostrad. To ich światła i ich wykonanie. Prosiliśmy o chodnik a dostaliśmy niedziałające światła. Fachowcy w Warszawie wiedzą lepiej czego prosty lud potrzebuje.

    Jakim cudem Via Carpatia z 19 zrobić jak z prostymi światłami jest problem? O chodniku nie wspomnę.

  20. do Radek_89
    dlatego że oskarżycielem tutaj jest sama redakcja, wiec możesz miec tylko i wyłącznie jeden punkt widzienia…podobnie jest z moimi komentarzami ..napisalem 2komentarze bez zadnych nieprzyzwoitych słów … i został komentarz usuniety, a tylko chcialem zwrocic uwage redakcji nt. wiekszego problemu… mianowicie wylwania scieków w lesie obok…

  21. prawo równe dla wszystkich
    Nie rozumiem usprawiedliwiania, że biurokracja, że inni nie pracują itd. Zazdrość to brzydka cecha, ale pycha jest jeszcze brzydsza, a tym jest właśnie stawianie się ponad prawem z powodu posiadania kasy i znajomości (mi in. dzięki posiadaniu kasy) – vide: sędziowie, celebryci czy dziennikarze.

  22. a może taki temat?
    W gminie Siedlce nie inaczej. Moja znajoma poszła do urzędu w sprawie pewnego zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego spod Siedlec. Konkretnie chodziło o temat gospodarki bioodpadami, gdyż zakład wyrzuca obierki oraz zgniłe warzywa i owoce bezpośrednio na działkę za halami. Latem to gnije i niemiłosiernie śmierdzi. Dodatkowo zlatuje się nad tym wszelkiej maści robactwo -głównie osy i szerszenie. Przypuszczalnie także “domowymi sposobami”” firma radzi sobie ze zbędnymi opakowaniami, bo z zakładowego komina bladym świtem potrafi kotłować czarny gryzący dym. W gminie stwierdzili, że nie będą pana S. ruszać, bo płaci bardzo duże podatki.”

  23. a może taki temat?
    W gminie Siedlce nie inaczej. Moja znajoma poszła do urzędu w sprawie pewnego zakładu przetwórstwa owocowo-warzywnego spod Siedlec. Konkretnie chodziło o temat gospodarki bioodpadami, gdyż zakład wyrzuca obierki oraz zgniłe warzywa i owoce bezpośrednio na działkę za halami. Latem to gnije i niemiłosiernie śmierdzi. Dodatkowo zlatuje się nad tym wszelkiej maści robactwo -głównie osy i szerszenie. Przypuszczalnie także “domowymi sposobami”” firma radzi sobie ze zbędnymi opakowaniami, bo z zakładowego komina bladym świtem potrafi kotłować czarny gryzący dym. W gminie stwierdzili, że nie będą pana S. ruszać, bo płaci bardzo duże podatki.”

  24. Nie ma jak słabe dziennikarstwo
    jak ja kocham słabe artykuły w wykonaniu TS. Śmierdzi artykułem na zlecenie, jak z fermy drobiu.
    Jak zawsze odnośnie Łosic chcą komuś pojechać bez dokładnej weryfikacji informacji.
    Sadzę, że Pan Oleksiuk będzie Wam w wielu kwestiach wdzięczny 🙂
    A Pani Redaktor życzę skuteczniejszej weryfikacji danych, może w końcu jakieś szkolenie się przyda, e-learning czy coś w tym stylu .

  25. Tygodnik Osiągnął dno.
    Wymienianie danych osobowych a gdzie słynne RODO ? Czyżby były burmistrz JK zazdrości ze mu się w życiu nie udaje i musi innym je utrudniać. A miejsca pracy tworzone przez ta firmę ? O tym nie pomyśleliście, na pewno dzięki tej firmie ponad kilkadziesiąt osób ma lepszy byt. A tygodnik powinien zostać pozwany za taki artykuł i redaktor raczej się nie wybroni z powodu braku dowodów i rzetelności artykułu .

  26. do Zniesmaczonej i innych
    Ubiegłaś mnie w komentarzu. Zgadzam się w całości. Takich cwaniaczków wśród przedsiębiorców jest więcej. Najgorsze jest to, że sprawa zostanie “wyprostowana”” i nikt konsekwencji nie poniesie. Tych którzy popierają takie działania potępiam za głupotę, popieranie cwaniactwa, zgodę na łamanie prawa. Kto na tym najwięcej stracił? Miasto. Ile można byłoby zrobić np. chodników w Łosicach – może ktoś policzy straty i pomnoży przez większą ilość “”byzmesmenuf””. Dajecie się okradać, przyzwalacie na to. Co za społeczność… No chyba, że to komentarze kilku pracowników firmy. “

  27. do Zniesmaczonej i innych
    Ubiegłaś mnie w komentarzu. Zgadzam się w całości. Takich cwaniaczków wśród przedsiębiorców jest więcej. Najgorsze jest to, że sprawa zostanie “wyprostowana”” i nikt konsekwencji nie poniesie. Tych którzy popierają takie działania potępiam za głupotę, popieranie cwaniactwa, zgodę na łamanie prawa. Kto na tym najwięcej stracił? Miasto. Ile można byłoby zrobić np. chodników w Łosicach – może ktoś policzy straty i pomnoży przez większą ilość “”byzmesmenuf””. Dajecie się okradać, przyzwalacie na to. Co za społeczność… No chyba, że to komentarze kilku pracowników firmy. “

  28. do z innego powiatu
    Zazdrość zaburza Ci myślenie? Wiesz ile miasto zyskuje dzięki takim inwestorom? Wiesz ile podatków wpływa od transportowców? Wiesz ile zatrudniają osób? Ile te zatrudnione osoby odprowadzają podatków w Pit, które wpływają do gminy?
    Jak nie wiesz to nie pisz głupot.
    Podatki transportowców to najwyższy procent podatków wpływających do gminy. Miasto zyskuje że prowadzą oni swoją działalność właśnie tu a nie w jakiejś innej Waśkowólce.
    Z tego co czytam tu problemem był brak dokumentacji, którą chyba przywłaszczył wykonawca (niby prace skończył 5 lat temu a dokumentny do odbioru przekazał dopiero 2 lata temu?) a nie jakieś cwaniakowanie. W ogóle artykuł kupy się nie trzyma. Ale co tam, jak się fakty nie zgadzają to gorzej dla faktów. Artykuł chyba pisany na zamówienie..

  29. A to ciekawe…
    Burmistrz przy ostatniej dyskusji w sprawie blokady budowy nowych kurników w okolicy tłumaczył przecież, że zmiana planu zagospodarowania przestrzennego to skomplikowana rzecz, trwająca długimi latami… A więc jednak można?

  30. do x
    Ano widzisz, zmianę dla tego przedsiębiorcy przeprowadzał poprzedni burmistrz. Obecny jest burmistrzem dopiero od grudnia 2014 r.

    Czytaj w artykule: “W 2012 r. biznesmen złożył do gminy wniosek o zmianę miejscowego planu””. Czyli za poprzedniego burmistrza. Zmiana planu trwała 2 lata. Więc jednak szybko nie można. “

  31. do x
    Ano widzisz, zmianę dla tego przedsiębiorcy przeprowadzał poprzedni burmistrz. Obecny jest burmistrzem dopiero od grudnia 2014 r.

    Czytaj w artykule: “W 2012 r. biznesmen złożył do gminy wniosek o zmianę miejscowego planu””. Czyli za poprzedniego burmistrza. Zmiana planu trwała 2 lata. Więc jednak szybko nie można. “

  32. do x
    To nie obecny burmistrz zmienił plan dla tego przedsiębiorcy. W latach 2012-2014 burmistrzem był JK. Radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu na wniosek przedsiębiorcy w 2012 r. Procedura trwała ponad 2 lata, standardowo. Wszystko można łatwo sprawdzić w BIPie gminy.

  33. Z gminy Łosice
    Tu nie chodzi o zmianę planu zagospodarowania, tylko o płacenie podatków. Od budynków przeznaczonych na działalność rolniczą to kwota ok. 400 – 500 zł. rocznie, a od działalności transportowej z firmą leasingową 40 000,00 zł, a może i trochę więcej. Po zmianie planu Pan O. powinien płacić podatki od działalności gospodarczej, a płacił jak rolnik.

  34. Opiszałość burmistrza
    No tak dlaczego Pan burmistrz Kucewicz nie przeprowadził kontroli i nie naliczał podatku od działalności gospodarczej w kwocie ok.40 tyś. zł. tylko jak od stodoły. Wiadomo kolega i finansowała kampanię wyborczą jak napisała Pani Milena, a co jeszcze finansował czego nie napisała Pani Milena ???

  35. Z gminy Łosice
    Skoro od ,,stodoły” nie płaci się podatku, a od gruntów rolniczych z ha, to przez 5 lat w kasie gminy brakuje ok. 200 000 zł. Moje pytanie jeżeli burmistrz nie zlecił wymierzenia m2 i płacenia podatku jak każdy prowadzący działalność gospodarczą, to gdzie jest Rada Miasta i Gminy i komisja Rewizyjna, gdzie jej przewodniczący – chyba Tadeusz Jakoniuk. Dlaczego ręka rękę myje i brak normalnej reakcji Rady Miasta i Gminy. Co się dzieje w Urzędzie MiG?”

  36. Z gminy Łosice
    Skoro od ,,stodoły” nie płaci się podatku, a od gruntów rolniczych z ha, to przez 5 lat w kasie gminy brakuje ok. 200 000 zł. Moje pytanie jeżeli burmistrz nie zlecił wymierzenia m2 i płacenia podatku jak każdy prowadzący działalność gospodarczą, to gdzie jest Rada Miasta i Gminy i komisja Rewizyjna, gdzie jej przewodniczący – chyba Tadeusz Jakoniuk. Dlaczego ręka rękę myje i brak normalnej reakcji Rady Miasta i Gminy. Co się dzieje w Urzędzie MiG?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Ciąg dalszy sprawy z Brzezin – dziecko urodziło się żywe

Wykonano sekcję zwłok noworodka, którego ciało znaleziono w śmietniku...

Zderzenie w Broszkowie. Droga nieprzejezdna (aktualizacja)

Na DK2 w Broszkowie zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący...

Wypadek na DK2 w Ujrzanowie

Na rondzie w Ujrzanowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Przed...

Porażenie prądem podczas wycinki gałęzi

13 sierpnia ok. godz. 12 w Sulejówku na ul....

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje