Gmina Suchożebry zaprasza mieszkańców i gości do wspólnego świętowania tegorocznych plonów. Uroczystości odbędą się 7 września.
Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta dziękczynna o godz. 12:00 w kościele parafialnym, po której uczestnicy wyruszą w tradycyjnym korowodzie dożynkowym na plac przy OSP w Suchożebrach. Tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie święta plonów wraz z obrzędem dzielenia chleba.

W programie przewidziano występy zespołów ludowych, atrakcje dla dzieci oraz stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Na scenie pojawią się także wykonawcy muzyczni – DR. SWAG, Klaudia Zielińska oraz zespół TOPKY.
Jak co roku dożynki będą okazją, by podziękować rolnikom za ich trud, a także do wspólnej zabawy i integracji lokalnej społeczności.
Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Suchożebry Tomasz Starzewski, Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach oraz Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Suchożebrach. Partnerami wydarzenia są Samorząd Województwa Mazowieckiego, KOWR oraz Powiat Siedlecki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze