Msza polowa, wojskowy piknik i okolicznościowa wystawa znalazły się w programie obchodów Święta Wojska Polskiego organizowanych przez Gminę Łuków i Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.
Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia na cmentarzu wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie.
Rozpocznie się o godz. 10.00 od mszy polowej. Po niej przy obelisku upamiętniającym wojnę polsko-bolszewicką zostaną złożone kwiaty. W programie znalazły się także okolicznościowe przemówienia.
Po części oficjalnej będzie można posłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Łukowskiego Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza, a także obejrzeć wystawę historycznego umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skosztować wojskową grochówkę.
Dodatkowo organizatorzy wydarzenia proszą mieszkańców o wywieszenie 15 sierpnia flag państwowych na posesjach i balkonach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze