Reklama

Przy latarniach gra się świetnie

W piątek 12 grudnia w Adamowie oddano do użytku kompleks boisk sportowych, które przy Zespole Szkół i przy Szkole Podstawowej zostały wybudowane w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Przedsięwzięcie łącznie kosztowało 1.435.820 zł, z czego z budżetu gminy sfinansowano 769.820 zł.

Boisko do piłki nożnej jest większe niż zazwyczaj buduje się w gminach. Wszystkim się bardzo podoba. Najbardziej jednak przyciąga to, że doskonale oświetlone, nawet w porze jesienno-zimowej, może być wykorzystywane po zmierzchu.
Tę zaletę w miniony piątek (12.12) sprawdzono od razu po poświęceniu obiektu i po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, gdzie gośćmi wójta Adamowa, Sławomira Skwarka, byli m.in. wicemarszałek województwa lubelskiego - Sławomir Sosnowski, przedstawicielka Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - Małgorzata Łukiewicz, radni lubelskiego sejmiku - Krzysztof Głuchowski i Jacek Kopeć oraz samorządowcy z powiatu łukowskiego. Najpierw na nowiutkiej murawie zorganizowano turniej strzelecki dla VIP-ów, a później dla młodzieży szkolnej „Nocny turniej piłkarski”. Młodzi zawodnicy zeszli z boiska po 22.
W nowoczesnym kompleksie będą pracowali trenerzy. Obiekt będzie czynny codziennie w tygodniu od godz. 7 do 22.
Więcej na ten temat w wydaniu papierowym „TS”. (pgl)

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo Tygodnik Siedlecki




Reklama
Najnowsze wiadomości