17.4 C

Ciężarowa potęga WLKS!

W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów oraz U23 w podnoszeniu ciężarów.

Ze znakomitej strony pokazała się silna reprezentacja WLKS Siedlce Nowe Iganie. W gronie seniorek po złoty medal kat.  76 kg sięgnęła Martyna Dołęga (218 kg w dwuboju). Brązowe krążki zawisły na szyjach Klaudii Celińskiej (kat. 45 kg, 111 kg w dwuboju) i Weroniki Nowak (kat. 81 kg, 173 kg w dwuboju).

W rywalizacji kategorii młodzieżowej Klaudia Celińska zakończyła zmagania na pierwszym miejscu, a Weronika Nowak drugim. Srebra zdobyły Oliwia Dang (kat. 59 kg, 139 kg w dwuboju) i Karolina Hyla (kat. 64 kg, 153 kg w dwuboju). Na najniższym stopniu podium stanęły Karolina Siekierzycka (kat. 87 kg, 145 kg w dwuboju) oraz Katarzyna Borkowska (kat. 55 kg, 131 kg w dwuboju). Karol Doleszczak zajął drugie miejsce w kat. 73 kg (261 kg dwubój), a Konrad Romańczuk trzecie w kat. 89 kg (274 kg dwubój).

Srebrny medal w kat. 61 kg seniorów wywalczył Błażej Borkowski z Olimpijczyka Łuków.