Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Ku Przyszłości” zorganizowało wyjazd nad morze.
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Ku Przyszłości” z siedzibą w Sokołowie Podlaskim dzięki pieniądzom z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych otrzymanym za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego zorganizowało wyjazd nad morze z programu pt. „Wsparcie dzieci niepełnosprawnych z powiatu sokołowskiego, węgrowskiego i siedleckiego poprzez zorganizowanie wyjazdowej imprezy rekreacyjno-turystycznej nad morze”.
– Część rekreacyjna związana była ze spacerami i plażowaniem w bezpośredniej bliskości morza z wykorzystaniem talasoterapii (terapii morzem) i ludoterapii (terapii przez zabawę) – mówią organizatorzy. – Pobyt na pięknej plaży stworzył dzieciom okazję do wypoczynku, ale także do poprawy stanu swojego zdrowia.Prowadzone w ramach projektu działania ukierunkowane były przede wszystkim na wspomaganie i usprawnianie społeczne oraz poznawcze dzieci niepełnosprawnych poprzez poznanie piękna Ojczyzny, walorów przyrodniczych morza. Bardzo ważne było również podniesienie kondycji fizycznej i psychicznej dzieci.
Dzieci mieszkały w Krynicy Morskiej, ale turnus miał również charakter rajdu autokarowego połączonego ze zwiedzaniem Mierzei Wiślanej i Malborka oraz rejsem statkiem po Zalewie Wiślanym. Było wiele atrakcji, m.in. kino 7D, zabawy w Aquaparku w Redzie, gdzie za szybą pływały rekiny. Dzieci jechały również zabytkową kolejką wąskotorową ze Sztutowa do Jantaru.
Były też ogniska z pieczeniem kiełbasek i występy taneczne . A na zakończenie odbył się konkurs plastyczny pt. „Moje najpiękniejsze wspomnienia z pobytu nad morzem”.
Szkoda, że upadło siedleckie Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych. Dość długo działali i to oni organizowali takie imprezy a teraz porobiło się mnóstwo nowych podobnych organizacji. Jak na nasze miasto za wiele, Środowisko niepełnosprawnych powinno być razem a jest bardzo podzielone
Jak to ostatnio wszędzie w kraju nad Wisłą?
Niestety.
Ciekawe ile musieli rodzice zapłacić za pobyt swojego chorego dziecka ? Ile musieli zapłacić za pobyt opiekuna ?
Za turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem PFRON taka “przyjemność” wymaga dopłaty co najmniej 1000zł plus podobny wydatek za opiekuna, więc niewiele osób niepełnosprawnych z tego korzysta.
Jakby kto pytał, to nie są wczasy