7.5 C

Lekkoatletyczne medale w Warszawie

Ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy z naszego regionu. Aleksandra Belniak z WLKS Nowe Iganie zdobyła dwa złote medale w kat. U16. Bezkonkurencyjna okazała się w rywalizacji w skoku w dal (wynik 5.47 m) i  w biegu na 60 m ppł (9.38 s). Jej koleżanka z klubu – Wiktoria Gwiazdecka startująca w kat. U18, wygrała rywalizację w trójskoku ( 11.05 m) i była trzecia w biegu na 60m ppł (9.12 s). Natomiast Miłosz Mierzejewski (U16) wygrał bieg na 600 m z czasem 1:28,35.

Na pierwszym miejscu kat. U16 w biegu na 600 m został sklasyfikowany Mikołaj Wielogórski z MKS Pogoń Siedlce (1:32.10). Brązowe medale zdobyli inni pogoniści – Mikołajk Niedziółka (U14, 600 m, czas 1:48.33) i Anna Hapunowicz (U18, 1000 m, czas 3:44.53).

Na najniższym stopniu podium stawali również reprezentanci Feniksa Siedlce – Maria Famulska (U14, 60 m, czas 8.64), i Szymon Dołęga (U20, 60 m, czas 7.32). A także Filip Kuśmierczyk z PUKS Jedynka Łosice (U16, skok w dal, 5,58 m).