REKLAMA
10 C
Siedlce
Reklama

Masz pracę siedzącą i boli Cię kręgosłup? Zobacz, jak temu zaradzić!

Maści przeciwbólowe

Bóle kręgosłupa mogą złagodzić różnego rodzaju maści przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozgrzewające. Należy jednak produkty takie wykorzystywać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Preparaty zawierające substancje takie jak naproksen czy ketoprofen nie mogą być stosowane przez długi czas. Dlatego w przypadku niewielkiego bólu kręgosłupa można przemyśleć skorzystanie ze wsparcia żeli lub maści o właściwościach przeciwbólowych – więcej informacji o ich zastosowaniu znajdziesz na blogu  https://www.drmax.pl/  . Takich produktów nie można jednak stosować dłużej niż kilka dni. Dlatego, jeżeli nie są one w stanie uśmierzyć bólu lub utrzymuje się on przez pewien czas, najlepiej udać się po poradę do lekarza.

Ćwiczenia na ból pleców

W przypadku pracy siedzącej warto co pewien czas odchodzić od komputera, a jeżeli mamy taką możliwość, wykonujmy część obowiązków w innej pozycji, na przykład na stojąco. Dobrze jest też od czasu do czasu wykonać również kilka skłonów lub ćwiczeń rozluźniających kręgosłup. Ćwiczyć powinniśmy również w domu mowa tutaj zarówno o treningu dedykowanym naszym bólom kręgosłupa, jak i ogólnej aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie i jeżeli poza siedzącą pracą, dodatkowo po niej również prowadzimy siedzący tryb życia, nasz kręgosłup bardzo szybko da nam o sobie znać.

Ergonomiczne stanowisko pracy 

Żeby zapobiegać bólom kręgosłupa spowodowanym pracą siedzącą, warto zadbać o ergonomię swojego stanowiska. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy nasze krzesło jest obrotowe, ma podpórki na łokcie, a jego wysokość podparcia sięga powyżej łopatek. Wysokość siedziska powinna pozwalać nam na to, aby swobodnie utrzymywać kolana pod kątem 90 stopni. Klawiatura powinna znajdować się na wysokości łokci, a ekran na wysokości wzroku, około 45-75 cm od twarzy.

Wizyta u ortopedy lub rehabilitanta 

W przypadku, kiedy bóle kręgosłupa są bardzo dokuczliwe, a maść przeciwbólowa czy ćwiczenia rozciągające nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, należy jak najszybciej udać się do lekarza ortopedy lub rehabilitanta. Specjalista może pokierować nas na badania obrazowe takie jak RTG, TK czy MR, aby sprawdzić, czy nie doszło do zwyrodnienia kręgów lub na przykład tzw. wypadnięcia dysku. Na tej podstawie może dobrać skuteczną terapię farmakologiczną lub rehabilitację. Czasami, aby pozbyć się bólu kręgosłupa konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Pociąg potrącił mężczyznę

W okolicy peronu pociąg relacji Warszawa - Mińsk Mazowiecki...

Śmiertelny wypadek na DK92

Wypadek z udziałem BMW i rowerzysty. Jak informuje sierż. sztab....

20 lat Dworu Mościbrody (zdjęcia)

Gościli tu politycy z pierwszych stron gazet, artyści, kulinarni...

Jak nazwać nowe rondo w Siedlcach?

Jest wygodne dla kierowców, cieszy oko estetyką, poprawiło ruch...

Konrad Konca Dzielnicowym Roku

W trzydniowych ogólnopolskich zmaganiach policjantów dzielnicowych na najwyższym podium...

Stulecie mińskich łowców (zdjęcia)

Mińsko-Mazowieckie Koło Łowieckie ma już 100 lat. Jubileuszowe uroczystości...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje