Postacie Jacka Woszczerowicza, Jadwigi Barszczewskiej, Ziuty Buczyńskiej, Joanny Karpińskiej i Adolfa Gancwola-Ganiewskiego były bohaterami widowiska światło-dźwięk „Otwieramy drzwi do historii – nasz świat sprzed stu lat”, które w niedzielę (18 czerwca) wieczorem wystawiono w Siedlcach.
Widowisko plenerowe według scenariusza i w reżyserii Joanny Woszczyńskiej było opowieścią o znanych i zasłużonych dla Siedlec osobach. W postać aktora Jacka Woszczerowicza wcielił się Radosław Wlodziński. O pedagog Jadwidze Barszczewskiej opowiedział: Agnieszka Janiszewska i Katarzyna Jackowska-Enemuo. Postać tancerki Ziuty Buczyńskiej tańcem i gestem opowiedział: Julia Buczyńska oraz Joanna Woszczyńska z towarzyszeniem tancerzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. O malarce Joannie Karpińskiej opowiedziała Agnieszka Pasztor, zaś w postać przedwojennego fotografa Adolfa Gancwola-Ganiewskiego wcielił się współczesny siedlecki fotograf Janusz Mazurek.
Opowieści o każdej z przedstawianych osób towarzyszyła muzyka grana na innym instrumencie. I tak o oprawę muzyczną widowiska zadbali: Maks Piątkiewicz (kontrabas), Katarzyna Jackowska-Enemuo (akordeon), Kacper Jastrzębski (pianino), Edyta Koć (wiolonczela) oraz duet skrzypcowy Marianna Gurne i Maciej Foryszewski. Narratorem widowiska był Maciej Gąsiorek.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego interesującego spektaklu przygotowanego na zakończenie Dni Siedlec przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
Piękne widowisko
Świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie
dziwota
a dlaczego nie tańczył prezes mostostalu …taki geniusz