REKLAMA
4.8 C
Siedlce
Reklama

Poznaj lepiej swoje miasto, biorąc udział w grze miejskiej

Gra miejska to sposób na aktywne spędzenie czasu w grupie, a także poznanie ciekawych i mniej znanych miejsc w swoim mieście. W dobie, gdy młodzi ludzie faktycznie chcą mieć wpływ na różne aspekty życia w swoim miejskim otoczeniu, jego poznanie dzięki oryginalnej formie ma wymiar nie tylko rozrywkowy.

Na czym polega fenomen gier miejskich?

Gra miejska to forma rozgrywki terenowej, która odbywa się na terenie miasta. Staje się ono wielką interaktywną planszą. Uczestnicy muszą docierać do wyznaczonych miejsc, a także rozwiązywać zagadki i wypełniać różne zadania, aby zdobyć punkty. Dopiero wtedy mogą przejść do dalszych etapów rozgrywki. Na końcu na zawodników czekają nagrody.

Gra miejska jest nastawiona nie tylko na rozrywkę, ale także na poznawanie mniej popularnych miejsc w mieście. To doskonała okazja do tego, aby spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. Emocje, rywalizacja oraz przygoda sprawiają, że gra przeniesiona w miejskie realia to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników. Zabierze Cię ona w rejony, których jeszcze nie znasz. Jeśli raz weźmiesz udział w takiej rozrywce, to połkniesz bakcyla i nieustannie będziesz chciał więcej. Zbierz grupę przyjaciół, znajomych czy współpracowników i spróbujcie swoich sił w różnorodnych scenariuszach.

Dlaczego gra miejska to świetna rozrywka dla każdego?

Udział w grze miejskiej przede wszystkim zapewnia odpowiednią dawkę ruchu. Przemierzając uliczki, zakamarki miasta oraz eksplorując nowe okolice, uczestnicy zapewnią sobie odpowiednią dzienną dawkę aktywności fizycznej. Rozwiązywanie zagadek przygotowanych przez organizatorów to także świetne ćwiczenia umysłowe. Współzawodnictwo, duch rywalizacji i wola walki obudzą w każdym wojownika, o którym być może nawet na co dzień nie miało się pojęcia.

Niezapomniana gra miejska pełna emocji — najważniejszy jest dobry scenariusz

Gra miejska przebiega zgodnie z opracowanym i przygotowanym wcześniej scenariuszem. – Określa on przebieg trasy, jej długość oraz miejsca, w których będą usytuowane zagadki i zadania. Jest to przepis na świetną i niezapomnianą zabawę bez względu na porę roku. Zadania czekające na uczestników to połączenie różnych aktywności, które angażują ich nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim umysłowo – podkreśla Tomasz Pietruszka z Ekspedycji Express, która specjalizuje się w grach miejskich i terenowych.

Opracowanie scenariusza takiej gry to nie lada wyzwanie. Musi on brać pod uwagę przede wszystkim:

  • długość trasy,
  • natężenie ruchu,
  • warunki pogodowe.

Najczęściej takie rozgrywki odbywają się na długości 3-6 km. Jest to optymalna długość, która pozwoli nieźle się zmęczyć oraz sprawdzić swoje umiejętności, a jednocześnie nie jest nadmiernie męcząca nawet dla początkujących uczestników. Najważniejsze w dobrze przygotowanym scenariuszu jest dopasowanie zadań do miejsca, w którym będzie toczyła się rozgrywka. Właśnie to zapewnia uczestnikom niezapomnianych emocji i sprawia, że chcą więcej!

Jakie scenariusze gier miejskich są najciekawsze?

W grze miejskiej najważniejsza jest dobra zabawa oraz przeżycia, które zostaną na długi czas w pamięci. Najlepiej, gdy rozgrywka odbywa się w miejscach zupełnie nieznanych uczestnikom lub takich, które kojarzą bardzo słabo. Daje to wyrównane szanse wszystkim zespołom, a dodatkowo stwarza okazję do tego, aby w ciekawy i angażujący sposób odkrywać nowe rejony. Scenariusz gry miejskiej powinien być tak przygotowany, aby w żaden sposób nie ułatwiał gry nawet tym uczestnikom, którzy już wcześniej poznali konkretną lokalizację.

Trasa gry musi być nieoczywista, gdyż to właśnie możliwość przemierzania nieznanych tras przynosi najwięcej emocji. Uczestnicy, gdy wiedzą, że mogą się zgubić i pomylić drogi, jeszcze bardziej angażują się w grę. Ta nutka tajemniczości oraz nieznanego sprawia, że adrenalina wzrasta, a wszyscy nie mogą się doczekać tego, co czeka na nich za rogiem.

Poznaj swoje miasto z zupełnie innej perspektywy

Organizator gier miejskich Ekspedycja Express ma na swoim koncie organizację wielu rozgrywek, które cieszyły się ogromnym uznaniem wśród uczestników.  Jedną z rozgrywek była „Misja Kraków”, czyli miejska gra indywidualna dla 150 osób, które przez 6 godzin miały okazję zwiedzać dawną stolicę Polski z zupełnie innej perspektywy. Z kolei „Misja Trójmiasto” była szansą na zaznanie wszystkich uroków tej nadmorskiej aglomeracji. 300 uczestników cieszyło się piękną architekturą, szumem fal, świeżym powietrzem, a to wszystko przy, jak pokazały nam wyniki gry, ogromnym zaangażowaniu i radości z udziału w grze.

Scenariusze rozgrywek były realizowane także w innych dużych miastach m.in. w Poznaniu, Warszawie czy Katowicach. Każdy z nich był opracowany w taki sposób, aby trasa przebiegała przez ciekawe, ale mało znane lokalizacje. Szalone zadania, angażujące zagadki oraz możliwość spędzania czasu w nieoczywisty sposób sprawiają, że gry miejskie cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybieraną formą rozrywki dla osób w każdym wieku.

Najczęściej czytane

Siedlce: Zderzenie w tunelu (aktualizacja)

Po godz. 22. w tunelu doszło do zderzenia samochodu...

Wsparcie dla bliskich Darii. 34-latka zginęła w wypadku

W wypadku drogowym w miejscowości Sionna zginęła siedlczanka Daria...

Są wyniki sekcji zwłok kobiety potrąconej w centrum Siedlec

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 5 listopada na ul....

Zwłoki 14-latka z Siedlec w pensjonacie w górach. Czy to ojciec zabił syna?

To przedsiębiorca z Siedlec miał zamordować swojego 14-letniego syna...

Potrącenie pieszego na pasach

Przed godz. 17 samochód osobowy potrącił przechodzącego przez pasy...

Siedlczanka straciła prawie 2 mln złotych!

Nieznany mężczyzna podający się za amerykańskiego biznesmena tak zmanipulował...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje