REKLAMA
1 C
Siedlce
Reklama

Pralka do zabudowy czy wolnostojąca — który model warto wybrać?

Zakup pralki może być inwestycją na lata, więc nie warto zaopatrywać się w sprzęt niespełniający naszych oczekiwań. Wiele osób, szukając pralki dla siebie, zastanawia się nad tym, który model okaże się w ich wypadku lepszym rozwiązaniem – do zabudowy czy wolnostojący? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym poradniku.

Pralka wolnostojąca i do zabudowy — porównanie

Wady i zalety pralek wolnostojących

Zacznijmy od modeli wolnostojących. Pierwszą rzeczą, która przemawia za ich wyborem, jest ich znacznie szerszy wybór na rynku. Do wyboru masz setki urządzeń o różnej pojemności wnętrza i cenie. No właśnie, cena. W przypadku pralek wolnostojących będzie ona wyraźnie mniejsza, niż ma to miejsce w sprzętach do zabudowy.

Zaletę pralek wolnostojących stanowi również wygoda ich użytkowania. Śmiało możesz umieścić je bowiem nie tylko w kuchni czy łazience, ale i np. w spiżarce, co w przypadku modeli do zabudowy bywa zwykle problematyczne.

Tego rodzaju pralki nie wymagają też specjalnego montażu – cały Twój wysiłek ogranicza się bowiem jedynie do podłączenia prądu i wody.

Ostatnim plusem tych urządzeń jest także ich zróżnicowany sposób ładowania. Do wyboru masz pralki otwierane zarówno od przodu, jak i od góry.

Wady i zalety pralek do zabudowy

Tym, co przemawia na korzyść pralek do zabudowy, jest przede wszystkim ich wysoka estetyka. Brak widocznych paneli frontowych sprawia, że urządzenie w zabudowie będzie doskonale komponować się z niemal każdą aranżacją. W wielu wypadkach to także oszczędność miejsca – zwłaszcza gdy zamierzasz w jakiś sposób wykorzystywać blat, pod którym będzie znajdować się sprzęt.

Niewątpliwą zaletą pralek do zabudowy jest również ich cicha praca. Otaczające je szafki w naturalny sposób tłumią bowiem hałas generowany w czasie prania. 

Polecane pralki do zabudowy i wolnostojące 

Sprawdź, na jakie pralki w Siedlcach i pobliskich miejscowościach warto zwrócić uwagę w 2023 roku!

Pralka Samsung WW90T534DAE Autodose AI Control

Zaczynamy od wolnostojącej pralki Samsung WW90T534DAE, która ze względu na dużą pojemność bębna – 9 kg – przypadnie do gustu osobom poszukującym ładownego urządzenia. Znakiem rozpoznawczym tego modelu jest technologia EcoBubble, wykorzystująca siłę aktywnych bąbelków, usuwających nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Chroni ona tym samym ubrania przed szybkim zniszczeniem.

Z kolei funkcja dozowania automatycznie odmierza ilość potrzebnych w danym cyklu detergentów oraz informuje o konieczności ich ewentualnego uzupełnienia. Model WW90T534DAE został też wyposażony w praktyczną kontrolę ilości piany. Na bieżąco monitoruje ona ilość piany, która znajduje się w bębnie, zmniejszając zużycie zarówno prądu, jak też samej wody.

Pralka do zabudowy Electrolux EW7F447WIN

Szukasz pralki do zabudowy, która będzie odznaczała się nie tylko wysoką funkcjonalnością, ale też energooszczędnością? Postaw na model Electrolux EW7F447WIN! Jego wymiary wynoszą 54 x 59,6 x 81,9 cm, a ładowność bębna sięga 7 kg. Z tego powodu świetnie sprawdzi się on w przypadku zabieganych singli lub par.

Szwedzki producent wyposażył sprzęt w 14 programów działania: w tym m.in. bawełna, wełna/jedwab czy syntetyki. Nie zabrakło także odświeżania parowego, trybu antyalergicznego, sportowego oraz przeznaczonego do prania kołder. Maksymalna prędkość wirowania pralki wynosi 1400 obrotów na minutę; to wystarczająco, aby skutecznie odwirować nawet mocno wilgotne ubrania, a w konsekwencji skrócić czas ich późniejszego suszenia.

Obsługę urządzenia ułatwia intuicyjny panel sterujący. Z kolei zabezpieczenie przed otwarciem chroni sprzęt przed przypadkowym otworzeniem drzwiczek przez najmłodszych.

Przeczytaj również: Co musi mieć niezawodna zmywarka do zabudowy?

Pralka do zabudowy Candy CBW 27D1E-S

Alternatywą dla poprzedniego modelu może być pralka do zabudowy Candy CBW 27D1E-S. Tak samo, jak powyższy model wyposażono go w bęben o ładowności 7 kilogramów. Szeroki wybór wbudowanych programów sprawia, że bez problemu dopasujesz konkretny cykl do danego załadunku. Średnie zużycie wody na jedno pranie wynosi tutaj 41 litrów, a prądu – 0,69 kWh. Czyni ją to jednym z bardziej oszczędnych modeli na rynku. 

Szukając AGD do swojego domu, stawiasz na nowoczesność? Skorzystaj z aplikacji simply-Fi, która pozwala na sterowanie pralką z poziomu swojego smartfona.

Pralka Gorenje WNHEI72SAS/PL 

Przygotowane przez nas zestawienie zamyka propozycja Gorenje – wolnostojąca pralka z serii WNHEI72SAS/PL. Tym, co wyróżnia ją na tle konkurencyjnych modeli, jest obecność nowoczesnego silnika inwerterowego, który zapewnia wydajną i cichą pracę urządzenia.

Na uwagę zasługuje także funkcja automatyki wagowej, pozwalająca na dostosowanie ilości wody oraz czasu prania do wagi wsadu. Średnie zużycie energii na 100 cykli oscyluje w granicach 45 kWh, co przekłada się na rachunek w wysokości około 35-40 zł rocznie. Nowoczesna czarno-biała obudowa czyni sprzęt ciekawą ozdobą każdej łazienki i kuchni.

Najczęściej czytane

Dwa śmigłowce LPR w akcji

Na DK 50 doszło do wypadku. Na 228 km DK...

Miał 3 promile alkoholu. Uderzył w drzewo

13 stycznia o godz. 10 w miejscowości Krześlin doszło...

Biskup siedlecki zdecydował o zmianach personalnych w parafiach

Diecezja siedlecka właśnie opublikowała listę zmian personalnych w parafiach, które wejdą w życie 1 lipca.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Sionna! Droga nieprzejezdna! (aktualizacja)

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut temu...

Tragiczny wypadek na ul. Warszawskiej – nowe informacje

W sobotę 29 czerwca w Siedlcach na ul. Warszawskiej...

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK2

9 grudnia po godz. 16 na DK2 w miejscowości...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje