Garwolińscy policjanci, Komenda Główną Policji i Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie połączyli swoje siły w słusznej sprawie. Obejrzyj, co razem stworzyli!
Zwiększenie świadomości młodzieży na temat zachowań, które są przemocą, zwrócenie uwagi na problem przemocy w klasie, szkole, na boisku, w domu czy w sieci to jeden z głównych celów policyjnej profilaktyki. Nie lada wyzwaniem jest jednak dotarcie z tym przekazem do młodych ludzi. W ten sposób w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zrodził się pomysł na stworzenie filmu profilaktycznego, podejmującego kwestię przemocy rówieśniczej.
Za realizację pomysłu odpowiedzialne były sierż. szt. Karolina Lipiec i st. sierż. Anna Uniwersał z KPP w Garwolinie. W projekt włączył się Wydział Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. Całą ideę wsparli dyrekcja, pedagodzy i przede wszystkim uczniowie klas mundurowych z LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie. Nagrania realizowane były pod czujnym okiem psychologa, a swojego wsparcia udzielił także Zespół Medyczny z Oddziałów Prewencji Policji w Płocku.
Niezwykły zapał uczniów klas mundurowych, ich kunszt aktorski, ale też dojrzałość i zrozumienie powagi problemu docenili funkcjonariusze Wydziału Promocji Policji BKS Komendy Głównej Policji, którzy dodatkowo zaangażowali młodzież w promocję zawodu policjanta. Efektem tego są specjalne produkcje z ich udziałem, udostępnione na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych polskiej Policji. To duże wyróżnienie dla samych uczniów, które stanowi wartość dodaną całego przedsięwzięcia.
Właśnie ta silna drużyna wspólnie doprowadziła do finalizacji projektu, którego efektem końcowym jest krótkometrażowy film profilaktyczny. Od dzisiaj będzie on wykorzystywany podczas spotkań i zajęć z młodzieżą szkolną.
Przemoc rówieśnicza – gdzie szukać pomocy?
112 – Numer alarmowy
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 – Kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
800 119 119 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci
800 702 222 – Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
800 12 12 12 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 080 222 – Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
Tekst: podkom. Małgorzata Pychner – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie
Zdjęcia i montaż Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji w składzie:
- sierż. szt. Tomasz Lis
- sierż. szt. Kamil Kłeczek
- sierż. szt. Krystian Kłeczek
- Artur Orliński
(za KPP Garwolin)
🙂
niech policjant a moze lepiej policjantka na 4 dni wejdzie do szkoły w przebraniu np woźnej, zabraknie radiowozów,
Przemoc
Za moich czasów nie było telefonów i internetu zwłaszcza jak ktoś mieszkał na wsi człowiek nie wiedział jak się może obronić, jakie są sztuki walli i tym podobne
Masakra
Chcecie zrobic z naszych dzieci konfidentow to juz bylo i to my teraz będziemy reagować . Do niczego nie jestescie nam potrzebni zajmijcie sie ochroną suwetena a nie kaczora i innych pasożytów.
Przemoc
Zawsze była przemoc…chodzilem do zawodowek w latach 90 tych i nieraz gnębiony byłem przez patalogie w klasie…dzisiaj idę po mieście dobrze wysportowany i Ci sami goście odwracają głowy…i co teraz cwaniaki…jak się dowiem że ktoś mi gnębi moje dziecko to nie ręczę za siebie, prostować patalogie odrazu…
A te aniołki
Te aniołki w domu co drugie słowo na h i k w szkole i poza nią
Ludzie
Pracuje w szkole, to jak się zachowuja dzieci to jedno, ale rodzice to dopiero brak slow
Niestety
Wystarczy przejść obok młodzieży i posłuchać jakich słów używają i chłopaki i dziewczyny, brak poszanowania dla języka polskiego