REKLAMA
4.8 C
Siedlce
Reklama

Pensja w dół? Co to, to nie!

Jarosław Sych, członek Rady Powiatu Łukowskiego, stracił dotychczasowe stanowisko w łukowskim PKS-ie. Stało się to za zgodą Rady Powiatu. Radny w trakcie środowej (21.08) sesji Rady Powiatu demonstracyjnie odszedł z „Przymierza dla Ziemi Łukowskiej”.

J. Sycha, byłego wiceburmistrza Łukowa, po ostatnich wyborach samorządowych koalicja rządząca powiatem ulokowała w łukowskim PKS-ie. Specjalnie dla niego utworzono stanowisko „głównego specjalisty ds. technicznych i współpracy z samorządami”. Miał on, jak to określano, pensję prezesowską, więcej niż 5 tys. zł miesięcznie.

Decyzje o przyjęciu „głównego specjalisty” podejmował jeszcze prezes Andrzej Skwarek. Gdy fotel szefa spółki przejął Tomasz Madoń, było wiadome, że J. Sych nie będzie mógł dłużej pracować na wspomnianym stanowisku. T. Madoń został zobowiązany do poprawy wyników ekonomicznych zakładu. Stanowisko specjalisty do spraw technicznych i kontaktów z samorządami zostało zlikwidowane. Na poprzednie miejsce pracy, jako szef działu technicznego, powrócił były prezes PKS-u, A. Skwarek. Reprezentację firmy na zewnątrz przejął prezes T. Madoń.

W tej sytuacji kompetencje specjalisty w połowie dublowały się z kompetencjami kierownika działu technicznego, a w połowie z kompetencjami prezesa Zarządu łukowskiego PKS-u.

Miałem kłopot, aby znaleźć jakieś zajęcie dla pana Jarosława Sycha, tak, by mógł pozostać w firmie – powiedział T. Madoń. – Przyjęliśmy zasadę, że nie będzie w PKS-ie zwolnień i za wszelką cenę chciałem te ustalenia wypełnić. Pan Sych zajmował się w poprzednich miejscach pracy inwestycjami, więc w PKS-ie zaproponowałem mu stanowisko specjalisty ds. inwestycji. Wiązało się to z obniżeniem wynagrodzenia, lecz nie udało mi się w tej sprawie porozumieć z zainteresowanym.

Gdy zachodzi konieczność zwolnienia radnego z pracy, albo, jak w tym przypadku, konieczność zmiany warunków pracy i płacy i nie ma ugody pracownika z pracodawcą, na zwolnienie lub zmianę warunków płacy bądź pracy musi wyrazić zgodę Rada Miasta, Gminy albo Rada Powiatu. Stąd w porządku sesji Rady Powiatu Łukowskiego pojawił się też taki punkt.

Za wyrażeniem zgody na zmianę warunków pracy i płacy J. Sychowi opowiedziało się 12 radnych. Przeciwnych jej było 7. Sam zainteresowany nie brał udziału w głosowaniu. (pgl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Ciężarówka w peugeota, peugeot w audi…

25 listopada o godz. 8.45 na S17 w kierunku...

Zderzenie bmw z toyotą

26 listopada po godz. 7 w miejscowości Drupia koło...

Zderzenie opla z fiatem ducato. Kierująca 35-latka trafiła do szpitala

25 listopada po godz. 9 w Jedlance (gm. Stoczek...

Zatrzymanie w sądzie!

29-letni mężczyzna, który przez kilka miesięcy ukrywał się przed...

Sokołowski szpital tonie w długach

Placówka nie płaci ZUS, nie reguluje rachunków, nie wypłaca...

Prace remontowe przy wiadukcie w Ujrzanowie

25 listopada rozpoczęły się prace remontowe przy wiadukcie kolejowym...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje