Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie prowadzą na terenie powiatu akcję prewencyjną pod kryptonimem „Znicz 2013”. Do niedzieli 3 listopada będą starali się pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach i w okolicach cmentarzy, gdzie ludzie przyjeżdżają odwiedzić mogiły swych bliskich.
– Dzień 1 listopada charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu. Ludzie podróżują na cmentarze oddalone nawet o kilkaset kilometrów. Niektórzy zapominają wtedy o bezpieczeństwie przekładając na pierwsze miejsce czas, który chcieliby zaoszczędzić podczas jazdy – mówi nadkom. Andrzej Dudzik, oficer prasowy łukowskiej KPP. – W okolicach cmentarzy jest sporo pieszych, a zmęczeni kierowcy, często też złe warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę.
Na drogi powiatu wyruszyła zwiększona liczba policyjnych patroli. Policjanci będą też kierowali ruchem, wskazując podróżującym bezpieczne dojazdy do cmentarzy i miejsca parkingowe w ich rejonach.
W Łukowie, z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia. od 31 października do 3 listopada zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto na wspomnianej ulicy ustawiono znak „Inne niebezpieczeństwa” z tabliczką „Piesi”. W Jedlance natomiast, w rejonie cmentarza, na drodze krajowej nr 76 obowiązuje zakaz zatrzymywania się. W okresie listopadowych świąt obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
Policja przypomina również, że przy cmentarzach obowiązuje zakaz handlu w pasie drogowym zarówno na jezdni, jak i na chodnikach. Z uwagi na spory tłok, na cmentarze najlepiej udać się pieszo albo dojechać tam komunikacją autobusową. Policja przestrzega też przed możliwością spotkania w tłumie odwiedzających groby złodziei kieszonkowców. Doradza, by nie zabierać ze sobą na cmentarze dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. (pgl)
a co ma Łuków wspolego z Siedlcami? co nas to interesuje? to nawet wojewodztwo inne … moze autor skupi sie na siedlcach bo tutaj pracuje a nie na swoim rodzinnym miescie > ?
Dwie kule w płot. Pierwsza – Łuków nie jest moim rodzinnym miastem. Druga – pracuję w Siedlcach, ale zajmuję się obsługa informacyjną powiatu łukowskiego. „TS”, poza siedleckim ukazuje się także na terenie 6 innych powiatów. Na stronie www „TS” można sobie włączyć zakładkę „SIEDLECKI” i czytać tylko informacje z tego terenu.
Xqqe, w Siedlcach poza tym mieszkają osoby, które interesuje coś więcej poza informacjami lokalnymi. Dla nich „TS” też jest wydawany.