Ostatnie dni starego roku były dość bogate dla funkcjonariuszy z Komisariatów Policji w Mokobodach, Mordach i Skórcu. W miniony piątek (27.12) do siedleckiej Komendy Miejskiej Policji trafiły trzy nowe radiowozy dla wspomnianych wcześniej komisariatów.
Są to samochody marki Skoda. – Pojazdy są wyposażone w silniki o pojemności 1,4 litra oraz o mocy 122 KM. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że świetnie radzą sobie na ruchliwych drogach i wymagających terenowych traktach – poinformował nas nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach.
Z dalszych informacji rzecznika wiemy, że radiowozy kupiono za pieniądze Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Komendy Głównej Policji. Własną cegiełkę dokładały tez do ich zakupu samorządy lokalne.
– W najbliższych dniach samochody wyjadą z patrolami policji pełniącymi służbę na drogach naszego powiatu – dodał nadkom. J. Długosz. (pgl)
Nowe samochody, a już nie mają kołpaków. Przecież z daleka wyglądają jak, nie przymierzając, dawne suki, czyli NYSY.
szykujcie kase kierowcy
a ja myślałem ,ze po Siedlcach bedą jezdzić nowe radiowozy,a tu je na wioche wysyłąją 😀
do … – wiocha to siedlce ,
Jest przyjemnie jak stoi takie nowe auto pod domem i zatrzymuje samochody;d wiocha wiocha ale Siedlce tez wiocha widać własnie po człowieku który się wywyższa i pisze takie komentarze…
tak,tak… obrońcy wiochy sie odezwali 😀
A do Łosiców też dadzą???
Bo teraz wszystkie wieśniaki kupują ropniaki, gdyż mają rolnicze tańsze paliwo, a miastowe nic nie mają. Ha, ha, ha!
Naucz się czytać ze zrozumieniem. 😀
A zdjęcie jest podpisane, że radiowozy dla policjantów z Mórd i przypomniało mi się, jak kiedyś w radiu słyszałem, że mówi się z Mordów, bo to nazwa od mordu, a nie od mordy. Jednak okazuje się, że nie tylko telewizja kłamie, bo na stronie gimnazjum napisali: “Początkowo, gdy powstała miejscowość i nazwa Mordy, także jakiś czas później, mieszkańcy znali jej znaczenie, określające ród Mordów, pochodzący od wspólnego przodka – Mordy, i używali w dopełniaczu poprawnej formy z końcówką –ów. Po pewnym czasie, stu, może dwustu lat, ta wiedza zanikła, tym bardziej, że w osadzie mieszkali już nie tylko Mordowie. Nie rozumiejąc pochodzenia i znaczenia nazwy, zaczęli wiązać ją bezpośrednio z apelatywem morda, w związku z czym pojawiła się i dominowała błędna forma Mord. Co bardziej „inteligentni” używali nawet „lepszej” i w ich mniemaniu szlachetniejszej formy Mórd.”
W “Słowniku poprawnej polszczyzny”, (wydanie z lat osiemdziesiatych – praca zbiorowa) wskazane jest, że miejscowość “Mordy”, to w dopełniaczu “Mord”.
kołpaki są a nawet opony zimowe