8.2 C

Nasz nartorolkarz
Na ultramaratonie

Paweł Kulik reprezentujący Siedlce i klub Leniwce.pl, brał udział w ogólnopolskim ultramaratonie na nartorolkach na dystansie 80 km. Zajął 5 miejsce ze stratą zaledwie 7 minut do pierwszego zawodnika!

Imprezę na terenie Puszczy Darżlubskiej w okolicach Wejherowa na Wybrzeżu zorganizował Zespół Ultramaraton140.pl z Grzegorzem Musiołem na czele. Ultramaraton 140 to zawody dla nartorolkarzy, które są rozgrywane na najdłuższych dystansach w Polsce czyli na 80 lub 160 km. 10 lipca rozegrano na terenie urokliwych zakątków Nadleśnictwa Wejherowo drugą edycję zawodów.

Na dystansie 80 km wystartowało 24 zawodników, a na dłuższym, 160 km – śmiałków z nartorolkami stanęło 13. Na krótszym dystansie zwyciężyła Marcelina Wojtyła z MKS Istebna i Jakub Mroziński ze Startu Ski Jakuszyce. Na 160 km najszybciej pobiegli: Paweł Bubula reprezentujący SkipolTeam.pl z Wiśniowej, Józef Wojtyła z LKS Pogórze i Jacek Staroń z Kros Ski Remsport z Krosna. W gronie zwycięzców na tym dystansie znalazła się też jedna kobieta – Agnieszka Wanżewicz-Uznańska z klubu Run Duszniki Zdrój.

Reprezentant Siedlec, Paweł Kulik, jak już podaliśmy, był na dystansie 80 km 5. Przebiegnięcie na nartorolkach całej trasy zajęło mu 3 godz. i 6 min. Gratulujemy!

Zderzenie na DK2. Sprawca nietrzeźwy

W miejscowości Chromna, na skrzyżowaniu DK2 i drogi w...

Kontrowersyjne „alkotubki” – alkohol w opakowaniach przypominających musy dla dzieci

W polskich sklepach pojawiły się alkohole sprzedawane w tubkach,...

Atak nożownika

78-latek w samochodzie został zaatakowany ostrym narzędziem. W miejscowości Brzozowica...