12.3 C

Jak łukowianie boksowali w Lublinie?

Na pięściarskie Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w kategorii seniorów i juniorów, które odbyły się w Lublinie oraz na V Turniej Lubelszczyzny w Boksie w kategorii kadetów i młodzików wystartowali zawodnicy Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” Łuków. Na podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego jak zawsze można było liczyć. Nie zawiedli i przywieźli kilka medali.

W tym roku reprezentujący sekcję pięściarską łukowskich „Orląt” na lubelskim ringu występowali po raz pierwszy. Debiut 2018 był udany. Jakub Strzyżewski zajął III miejsce w Mistrzostwach Okręgu w kategorii seniorów. Po ocenieniu walk stoczonych przez kadetów w ramach V Turnieju Lubelszczyzny, złote medale w tej grupie wywalczyli: Kinga Komorowska (kat. do 80 kg), Martyna Czerepińska (kat. do 60 kg) oraz Maciej Mościcki (kat. do 80 kg).

Najtrudniejsza walkę stoczył w Lublinie Jakub Strzyżewski, który walcząc w kategorii do 69 kg uległ zawodnikowi z „Paco-Lublin” – informuje Z. Pawlikowski, trener młodych łukowskich bokserów. – A najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła Marta Pawlikowska, która przed czasem pokonała zawodniczkę z „Hetmana-Białystok”.

Warto dodać, że srebrne medale na V Turnieju Lubelszczyzny wywalczyli – kadetki Marta Pawlikowska (kat. do 48 kg) i Monika Olszewska (kat. do 60 kg) oraz młodzik Dorian Siekierzyński (kat. do 48 kg). Kadetka Natalia Zarzycka, startująca w kat. do 48 kg i młodzik Bartosz Prusinowski, walczący w kat. do 48 kg, przywieźli z tych bokserskich zawodów medale brązowe.