7 marca dla uczniów ZSP nr 2 w Siedlcach odbędą się warsztaty z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i prezentacja wyników współpracy z partnerami z Europy i ze Stanów Zjednoczonych. Weźmie w nich udział ponad 150 uczniów siedleckiego Ekonomika.
Spotkania edukatorów, nauczycieli trwają regularnie od połowy stycznia i mają na celu analizę zagadnień globalnej współpracy w kontekście edukacyjnym oraz próbę zidentyfikowania obszarów, w których uczniowie z Mazowsza i Siedlec mogą aktywnie uczestniczyć, wnosząc wartości charakterystyczne dla Polaków. Celem międzynarodowych projektów dzieci i młodzieży w ramach TED jest natomiast wspieranie różnorodnych potrzeb edukacyjnych, poznawanie innych kultur, jak również tworzenie materiałów edukacyjnych dostosowanych do różnych poziomów umiejętności i zainteresowań uczniów. Kolejne zadania, to wykorzystywanie nowoczesnych technologii edukacyjnych w procesie nauczania i zwiększenie zaangażowanie i motywacji do praktycznej nauki języków obcych. Dodatkowo uczestniczenie w interaktywnym projekcie społecznym przyczynia się do rozwoju innowacyjnych metod oraz ma pokazywać piękno Mazowsza i Siedlec w środowisku międzynarodowym. Uczestniczenie młodych ludzi w interaktywnych warsztatach 7 marca 2024 roku, w projekcie z wirtualnej rzeczywistości przygotowanych przez firmę Holistic Social Media, w spotkaniu z social menagerem oraz w gali podsumowującej projekt transatlantycki będzie skuteczną kampanią promocyjną na rzecz szkoły, miasta i regionu.
Działania projektowe obejmują:
-warsztaty dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (interaktywne warsztaty edukacyjne) dla uczniów;
– dzielenie się doświadczeniem pracy w zawodzie – współpraca z przedsiębiorcami, specjalista w ramach promocji w social mediach z firmy Holistic Social Media;
-przedstawienie wyników pracy transatlantyckiej, spotkań online i projektu społecznego łączącego idee i kreatywność uczestników, pokazującego dobra Mazowsza i Siedlec;
– tworzenie atrakcyjnych materiałów promocyjnych na media społecznościowe, dla lokalnych mediów (radio, TV, gazeta) oraz dla partnerów zagranicznych i mediów o zasięgu międzynarodowym.
Przedsięwzięcie będzie budować mosty międzykulturowe, uczyć dostrzegania i rozumienia różnic, uczyć współpracy oraz wspierać innowacyjny charakter praktyk edukacyjnych, co zwiększy świadomość uczniów na temat globalnych wyzwań i możliwości współpracy.
Patronat honorowy nad WARSZTATY MAZOWSZE – HORYZONTY MŁODOŚCI. W ramach międzynarodowego Transatlantyckiego Dialogu Edukatorów objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Działania projektowe wspiera również Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach wraz z panem dr hab. Sławomirem Sobierajem, profesorem uczelni oraz pani dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Siedlcach pani Jolanta Duk.