REKLAMA
1.8 C
Siedlce
Reklama

„Wielkie serca, małe łapki” – projekt społeczny realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Julia Balejko, Amelia Kalinowska, Maria Krzak, Kinga Gawron, Klaudia Oknińska, Lena Olszewska – to uczennice klasy pierwszej o profilu humanistycznym II Liceum Ogólnokształcącego im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Dziewczyny same opracowały i zrealizowały projekt społeczny pt. „Wielkie serca, małe łapki” adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jego celem było rozbudzanie empatii, wrażliwości oraz troski o zwierzęta. 

Uczennice przygotowały program warsztatów dla dzieci, na których uczyły jak mądrze i odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami. Uświadamiały, że zwierzęta to nie zabawki i podobnie jak ludzie odczuwają emocje – lęk czy tęsknotę. Organizatorki warsztatów przekazały także wiele praktycznych informacji, np. gdzie i w jaki sposób można głaskać zwierzęta. Zajęcia przeprowadziły w przedszkolu nr 11, szkole podstawowej nr 7 oraz w trzech klasach szkoły podstawowej w Stoku Lackim. 

– Udział w projekcie pozwolił nam rozwinąć wiele praktycznych umiejętności, takich jak praca w zespole, komunikacja społeczna, także z dziećmi, rozwiązywanie problemów czy praca pod presją czasu – mówią koordynatorki projektu. Wydaje się więc, że korzyści z realizacji tej akcji są wielowymiarowe.

Czym jest olimpiada „Zwolnieni z Teorii” ?

Pierwsza edycja wiedzy praktycznej –„Zwolnieni z Teorii” odbyła się w Polsce w 2013r. Polega ona na zrealizowaniu przez grupę uczniów szkół ponadpodstawowych, przy wsparciu nauczyciela, własnego projektu społecznego. Udział w projekcie to – zdobywanie wiedzy w praktyce, zauważenie potrzeb i problemów społeczności lokalnej i próba ich rozwiązania. Uczniowie muszą przygotować plan działań, które podejmą, poszukać partnerów, przygotować kosztorys, poszukać sponsorów oraz zamieścić informacje w mediach społecznościowych. 

Przede wszystkim jednak udział w olimpiadzie rozbudza wrażliwość i empatię, uświadamia młodym ludziom, że mają wpływa na rzeczywistość i życie społeczności lokalnej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Ciężarówka w peugeota, peugeot w audi…

25 listopada o godz. 8.45 na S17 w kierunku...

Zderzenie opla z fiatem ducato. Kierująca 35-latka trafiła do szpitala

25 listopada po godz. 9 w Jedlance (gm. Stoczek...

Sokołowski szpital tonie w długach

Placówka nie płaci ZUS, nie reguluje rachunków, nie wypłaca...

Burmistrz odwołała dyrektora SOK. Prokuratura: „Nie ma znamion przestępstwa”

Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, został odwołany przez burmistrz Iwonę Kublik na półtora roku przed zakończeniem kadencji. Decyzja zapadła w oparciu o protokół komisji rewizyjnej, który wskazywał na rzekome nieprawidłowości. Tymczasem prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, nie znajdując znamion przestępstwa.

Wszyscy tacy sami… W pogoni za trendami

Zauważyliście, że wielu młodych ludzi wygląda i zachowuje się...

Rondo El Greca u zbiegu ulic Cmentarnej i Wojskowej

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Siedlce radni zdecydują czy...

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje