Nowy singiel siedlczanki Eweliny Borkowskiej został wyprodukowany w światowej stolicy muzyki country – Nashville i nagrany z udziałem amerykańskich muzyków.
Ewelina Borkowska pochodzi z Siedlec. Pierwszą piosenkę napisała, gdy była jeszcze dzieckiem. W 2022 roku wydała debiutancki album „Set In Stone” (razem z nią współtworzył go angielski producent Barney Dine), który otworzył jej drogę do pierwszych międzynarodowych sukcesów. Obecnie piosenki Eweliny można usłyszeć w wielu niezależnych stacjach radiowych, nie tylko w Polsce, Europie, ale i na innych kontynentach (USA, Australia). Wprawdzie nie są to jeszcze największe formaty radiowe, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Tym bardziej, że Ewelina ma wszystko, czego potrzebuje dobrze zapowiadająca się artystka: ciepły, liryczny głos, talent wokalny, wrażliwość muzyczną i dużo naturalnego wdzięku. Jeśli dodamy do tego dar komponowania (sama pisze muzykę i teksty) oraz umiejętność gry na instrumencie (pianino), wydaje się, że kariera stoi przed nią otworem.
Kilka miesięcy po premierze debiutanckiego albumu w 2022 zdobyła srebrną nagrodę ISSA Award (ISSA to organizacja promująca artystów niezależnych bez kontraktów płytowych – przyp. aut.) dla Międzynarodowego Songwritera Roku. W 2023 roku ponownie została nominowana do ISSA Award w 6 kategoriach. Zdobyła brązową nagrodę za Międzynarodowy Singiel Roku „I’m Not Jealous”.
Obecnie pracuje nad drugim albumem, który ukaże się w 2024 roku. Teksty zawarte na płycie poruszają temat samoakceptacji w związkach. Wydała już kilka singli: „Warrior” (.„Wojownik”), dedykowany ofiarom przemocy emocjonalnej; „I’m Not Jealous” („Nie jestem zazdrosna”), dedykowany wszystkim, którzy kiedykolwiek byli zdradzeni; „Crown” – inspirujący utwór o wartości i samoocenie oraz „Gdzie To Szczęście?” w podziękowaniu dla wszystkich polskich fanów. Najnowszy utwór „Voices – Nashville Version” powstał we współpracy z Tonym Olsonem – autorem piosenek z Nashville, światowej stolicy muzyki country.
Tony był jednym z jurorów nagród ISSA. Kiedy usłyszał piosenkę Eweliny „Voices”, postanowił stworzyć z nią nową wersję tego utworu. Zaangażował do tego światowej klasy muzyków z Nashville: (Jon Conley, Gregg Lohman, Jay Gorman, Drew Belk, Philip de Steiguer, Kaci Bolls i Dave Demay). Utwór został wyprodukowany w studiu Song City Studios w Nashville, a teledysk zrealizowano w uroczej „Stajni Pod Lasem” w Wyczółkach (gmina Mordy) – To czarujące miejsce stanowiło idealne tło dla naszej kreatywnej przygody. Ogromnie dziękuje Ewie i Robertowi Koziołom za otwarcie przed nami drzwi i serc – mówi Ewelina.
Tony Olson – odkrywca talentu Eweliny – dorastał w Weiser w stanie Idaho. Jego rodzice mieli bar, w którym od rana do nocy rozbrzmiewała szafa grająca, z bardzo różnorodną muzyką, od Patsy Cline po The Rolling Stones. Bywalcami baru byli wszyscy: kowboje, motocykliści i hipisi. I wszyscy się ze sobą dogadywali. – Posiadanie tak wielu wpływów w młodym wieku zmieniło mnie w swego rodzaju motyla towarzyskiego – wyznaje Tony. W młodości pisał wiele piosenek, ale głównie był zajęty pracą w innej branży: w bankowości. Do showbiznesu dołączył w dość późnym wieku. – Po operacji mózgu w 2007 roku i otarciu się o śmierć doszedłem do wniosku, że życie jest krótkie, więc trzeba spełniać marzenia – mówi Tony Olson. To wtedy w końcu postawił na muzykę. I słusznie, o czym świadczą liczne późniejsze sukcesy. Jest laureatem wielu amerykańskich i brytyjskich nagród, m.in. World Songwriting Award, American Track Music Awards oraz Global Music Awards za najlepszą piosenkę country i gospel. Pytany o swoje fascynacje muzyczne, wymienia głównie artystów z kręgu country, takich jak Willie Nelson czy Kris Kristofferson, ale także Berniego Taupina, autora tekstów największych przebojów Eltona Johna.
A czego słucha Ewelina Borkowska? – Moje fascynacje muzyczne zmieniały się z upływem czasu – wyznaje utalentowana siedlecka wokalistka. Na jej półce z płytami można było znaleźć zarówno hip-hop (Eminem), jak i rock z domieszką hip-hopu (Linkin Park) czy synth pop (duet Hurts, który zasłynął piosenką „Wonderful life”).
– Wokalista Theo Hutchcraft i autor muzyki Hurts Adam Anderson bardzo mnie inspirowali. Mogę podzielić się ciekawostką, że pochodzą z Manchesteru, ale żaden Anglik, z którym rozmawiałam, o nich nie słyszał. Są bardziej znani w Polsce i innych częściach Europy niż na wyspach mówi Ewelina, która kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Na liście jej ulubionych artystów znajdują się również megautalentowany i skromny Ed Sheeran i polska wokalistka Sylwia Grzeszczak, która, podobnie jak ona, pisze piosenki, śpiewa i sama akompaniuje sobie na pianinie. No cóż, wypada życzyć Ewelinie kariery na miarę jej ulubionych artystów.
TOMASZ MARKIEWICZ
I to jest to !!!!!
Gratulacje !!!!!
A nie jakieś Zenki i Skolimy !!!!
Super.
Trzymam kciuki za dziewczynę!!!
Uwielbiam ten rodzaj muzyki